Klocki lego i stare konsole są czymś, na czym wychowała się spora grupa osób przed czterdziestymi urodzinami. Połączenie tych dwóch elementów byłoby więc swego rodzaju ukoronowaniem dziecięcych fantazji wielu z nich. Z takiego założenia wyszło przynajmniej Lego, które we współpracy z Nintendo przygotowuje dość nietuzinkowy projekt. Mowa tu bowiem o zestawie klocków, z których będzie można złożyć konsolę NES wraz z padem i telewizorem, na którym będzie działała gra Super Mario Bross. No prawie…

Konsola NES z klocków Lego

Pięciosekundowy teaser wideo, który możecie zobaczyć powyżej, nie zdradza zbyt dużo. Widzimy na nim jedynie cień konsoli i telewizora CRT. Na całe szczęście poznaliśmy także dokładniejszy wygląd tego zestawu, który możecie zobaczyć poniżej:

Konsola NES z klocków Lego

Wszystko dzięki temu, że wydawnictwo VJGamer z Hongkongu zdołało dostać w swoje ręce zdjęcia z pudełka, które będzie dostępne w sprzedaży detalicznej. Zgodnie z opakowaniem, oficjalnie licencjonowany zestaw — model 71374 — składa się z 2 646 klocków. Przy ich użyciu będziemy mogli zbudować samą konsolę, gamepad, kartridż Super Mario Bros, oraz telewizor kineskopowy. We wstępie napisałem, że gra będzie na nim prawie działała. Otóż z boku telewizora znajduje się niewielka korba, pozwalająca na animowanie sceny na ekranie.

Zobacz też: Dwa lata – tyle wynosi okres wsparcia większości flagowców z Androidem. To po prostu nie w porządku

Zestaw NES jest również kompatybilny z linią produktów Lego Super Mario, która została wprowadzona na rynek na początku tego roku. Dokładna funkcjonalność nie jest jeszcze znana, ale wygląda na to, że można zdjąć panel z górnej części telewizora i umieścić w nim na przykład figurkę Mario. Niemiecka publikacja Promo Bricks twierdzi, że w momencie premiery w sierpniu zestaw będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 229,99 euro. Ciekawe jak zostanie przyjęty? I czy to oznacza, że jest szansa na to, że pierwsza karta graficzna do PC i akcelerator grafiki 3D również mają szansę doczekać się oficjalnego zestawu?

Źródło: TechSpot, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.