ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft na siłę wpycha Bing do Androida

Microsoft na siłę wpycha Bing użytkownikom Androida

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Microsoft jest liderem rynku, jeśli chodzi o systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych i laptopów. Jednak jego aspiracje w zakresie wyszukiwarki zostały wręcz zdeptane. Obecnie mniej niż 3% wyszukiwań online odbywa się za pośrednictwem wyszukiwarki Microsoftu Bing. Dlatego też firma stara się podbić tę liczbę w jakikolwiek sposób… Nawet dodaje swego rodzaju blotware do swoich aplikacji na Androida. 

Microsoft na siłę wpycha Bing do Androida

Microsoft na siłę wpycha Bing do Androida

Niektórzy użytkownicy, którzy mają zainstalowany Microsoft Outlook na swoich urządzeniach z systemem Android, zauważyli opcję wyszukiwania poprzez Bing podczas wybierania tekstu. Nie ogranicza się to tylko do tekstu wybranego w aplikacji Outlooka. Ta naprawdę dotyczy to praktycznie każdego tekstu wybranego w całym systemie i dowolnym innym programie. Microsoft korzysta z wprowadzonej w Android Marshmallow funkcji wyboru tekstu kontekstowego, która pozwala programistom na dodawanie własnych opcji do menu, które pojawia się po zaznaczeniu słów. Interesujący jest sam mechanizm występowania tej opcji. Mishaal Rahman z XDA Developers odkrył kod, który zawiera informację o integracji Edge. Możliwe więc, że skrót wyszukiwania Bing pojawia się tylko wtedy, gdy Microsoft Edge jest ustawiony jako domyślna przeglądarka. Z drugiej strony nie gwarantuje to pojawienia się skrótu, a przynajmniej mi się nie udało go wywołać w żaden sposób.

Zobacz też: Tinder ostrzega użytkowników przyjeżdżających do Polski – oto powód

Podczas gdy Microsoft używa tutaj tylko standardowej funkcji Androida na swoją korzyść, to wciąż jest to ruch, który przypomina spam. Co innego, gdyby opcja wyszukiwania Bing pojawiła się tylko przy instalacji rzeczywistej aplikacji do wyszukiwania od Microsoftu. Ta jednak jest zintegrowana z pozornie niepowiązaną aplikacją Outlook. To nie pierwszy raz, kiedy Microsoft korzysta z funkcji Androida, aby umieszczać w nich reklamy dla swoich własnych aplikacji i usług. Obecne działanie Microsoftu budzi swego rodzaju niesmak. Jeśli firma chce, żeby ludzie korzystali z jej wyszukiwarki, to powinna popracować nad jakością wyników, a nie ją przemycać do smartfonów.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy