Samsung Electronics ogłosił, że w tym roku wyda 100 mld wonów, czyli około 83 mln dolarów, na współpracę w ramach przemysłu i środowiska akademickiego. Ma się ona skupić głównie na poprawie technologii układów scalonych i wyświetlaczy. Ruch ten został spowodowany faktem, iż Samsung jest mocno krytykowany, zwłaszcza w kwestii jego autorskich układów Exynos. Firma chce poprawić swoje produkt tak, aby nie były one traktowane jako gorszej jakości od tych, które oferuje Qualcomm.

Samsung obiecuje poprawę procesorów

Samsung obiecuje poprawę procesorów
Fot. Samsung Exynos 990

Warto tu przypomnieć, że Samsung otworzył w 2018 roku swoje centrum współpracy między przemysłem a środowiskiem akademickim. Ośrodek ten wspierał projekty badawcze w sektorach układów scalonych i wyświetlaczy prowadzone przez ponad 700 pracowników akademickich i studentów. Najnowsza inwestycja południowokoreańskiego giganta technologicznego ma na celu pobudzenie rozwoju przyszłych technologii zarówno w dziedzinie technologii chipów, jak i wyświetlaczy. Producent wspomoże tym samym zdolną młodzież w drodze do sukcesu, a także uzyska pierwszeństwo do opracowanej i udoskonalonej technologii, które jest mu bardzo potrzebne.

Zobacz też: Ubisoft Forward – konferencja, która przyniosła dużo dobrego

Zgodnie z oficjalnymi notatkami najnowsza inwestycja prawdopodobnie pomoże naukowcom z lokalnych uniwersytetów. Skupi się szczególnie na tych, których projekty zostały opóźnione lub zawieszone w związku z pandemią COVID-19. Dzięki tej inicjatywie lokalne uniwersytety mogą wykorzystać zaawansowany sprzęt mikroprocesorowy firmy do projektów badawczych. Warto dodać, że Samsung planuje rozszerzyć swój program współpracy przemysłowo-akademickiej w wielu różnych dziedzinach. Najwidoczniej taka forma się zwyczajnie sprawdza i jest opłacalna dla obydwu stron. Miejmy nadzieję, że na pozytywne efekty tych działań nie będziemy musieli zbyt długo czekać.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.