Według najnowszych informacji Samsung Electronics prowadzi obecnie rozmowy z LG Display w celu zakupu wyświetlaczy. Źródła branżowe ujawniły, że południowokoreański gigant technologiczny poszukuje dostawcy paneli ekranu. Wszystko dlatego, że jego hale produkcyjne mają obniżoną wydajność, gdyż są w trakcie przechodzenia na produkcję nowszej technologii wyświetlaczy. Wcześniejsze informacje na ten temat w główniej mierze dotyczyły paneli BOE, jednak te okazują się niewystarczające na potrzeby Samsunga.

Samsung kupi wyświetlacze od LG

Samsung kupi wyświetlacze od LG

Podobno Samsung i LG Display mogą w najbliższej przyszłości zawrzeć umowę na dostawę paneli LCD do telewizorów. Wiadomość dociera do nas chwilę po tym, jak Samsung Display ogłosił, że od przyszłego roku zaprzestanie produkcji paneli wyświetlaczy LCD. Rynek klasycznych paneli LCD w ostatnich latach wyraźnie się zmniejszył, a południowokoreańska firma koncentruje się bardziej na nowej generacji wyświetlaczy, a mianowicie quantum dot display, czyli QLED. Warto podkreślić, że nie jest to odrębna technologia, a w głównej mierze rozwinięcie rozwiązań znanych z paneli ciekłokrystalicznych.

Zobacz też: Huawei Mate V – składak, który może się podobać na pierwszych renderach

Poprzednie raporty ujawniły również, że Samsung może szukać dostaw paneli LCD od chińskich firm, takich jak China Star Optoelectronics Technology, BOE Technology Group, a nawet Sharp Corp. Jednak ze względów jakościowych te od BOE zostaną w pewnym stopniu ograniczone, a firma skupi się na współpracy z LG. Według analityków transakcja pomiędzy Samsungiem i jego koreańskim konkurentem może być warta ponad 1 bilion wonów, czyli około 833 milionów dolarów. Nie jest to również pierwszy raz, kiedy obydwie firmy współpracują na tym polu. Działo się tak już kilkukrotnie na przestrzeni lat.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.