Wyścig o szybkie ładowanie przybiera coraz mocniej na sile i… absurdzie. Obecnym rekordem jest moc 120 W, chociaż jedynie w laboratorium. Jedynie iQOO ma szanse na dość szybkie zaprezentowanie takiej technologii w produkcie konsumenckim i to tylko poprzez zastosowanie sprytnej sztuczki. Oppo już jutro ma pobić ten rekord o całe 5 W. Podobne plany miało Realme, któremu udało się pokonać poziom 120 W i zaoferować ładowanie z mocą… 121 W.

Realme z ładowaniem 121 W

Realme z ładowaniem 121 W

Madhav Sheth, obecny dyrektor generalny Realme, poinformował o zbliżającej się premierze smartfonu z obsługą szybkiego ładowania do 121 W. Według doniesień smartfon ten już wkrótce trafi na rynek, chociaż początkowo ma być dostępne jedynie w Indiach. Niestety, nie wiadomo nic na temat samego urządzenia. Nie znamy ani jego nazwy, ani specyfikacji. Jednak biorąc pod uwagę wykorzystywaną technologię ładowania bezpiecznie można założyć, że to smartfon z wyższej półki zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i specyfikację. Oczywiście, moc 121 W robi spore wrażenie. Nawet mój PC ma mniejszy pobór mocy, a przynajmniej wg kalkulatorów zasilaczy. Jednak to pobicie dotychczasowego rekordu o zaledwie 1 W. Wartość tak małą, że wręcz pomijalną. Mam wrażenie, że producenci rozmieniają się na drobne, byle tylko być w czymś najlepsi. 

Zobacz też: Kolejne złośliwe aplikacje odnalezione w Google Play. Natychmiast je skasuj, jeśli je instalowałeś!

Co więcej, po deklaracji Oppo na temat ładowarki 125 W, Realme również wypuściło zapowiedź takiego rozwiązania. To ma zostać zaprezentowane 16 lipca, czyli dzień po premierze Oppo. Jak widać, Realme odpowiada na działania konkurenta. Nie wiadomo czy to jakieś inne rozwiązanie, czy też firma lekko podkręciła swoją zapowiedzianą ładowarkę 121 W tylko po to, aby wyrównać do konkurenta. Można jednak założyć, że nie będzie to prezentacja gotowej technologii, a raczej czegoś zaprezentowanego na szybko, byle tylko dogonić rywala w bezsensownym wyścigu na cyferki. Najbardziej absurd tej sytuacji uwypukla fakt, że jak na razie najszybsza ładowarka na rynku oferuje moc… 65 W.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.