Akumulator w iPhone 12 może być mniejszy, niż w obecnej generacji smartfonów od Apple. Przynajmniej do takich informacji dotarł serwis MySmartPrice, który znalazł je w certyfikatach przyznanych firmie z Cupertino. Jeżeli faktycznie nowe flagowce będą miały takie pojemności akumulatorów, to z powerbankiem trzeba będzie się zaprzyjaźnić na stałe.

Akumulator w iPhone 12

Akumulator w iPhone 12
Fot. PixaBay

Dobrze wiemy, że pojemność akumulatorów w sprzętach od Apple jest mniejsza, niż w produktach z Androidem na pokładzie. Kluczowe dla żywotności smartfona jest to, jak opracowano system i jego działanie. Flagowce Apple potrafią wytrzymać jeden-dwa dni normalnego użytkowania, choć pojemności ich baterii są nieraz sporo mniejsze od tych w urządzeniach konkurencji. I mówimy tutaj o tej samej półce cenowej, bo już nawet „średniaki” potrafią mieć znacznie bardziej pojemne akumulatory, niż iPhone. Jaką pojemność może mieć akumulator w iPhone 12? Apple dostało kilka certyfikatów na baterie, które najprawdopodobniej trafią właśnie do nowych smartfonów.

  • iPhone 12 (5,4 cala) – A2471 – 2227 mAh
  • iPhone 12 Max (6,1 cala) – A2431 – 2775 mAh
  • iPhone 12 Pro (6,1 cala) – A2431 – 2775 mAh
  • iPhone 12 Pro Max (6,7 cala) – A2466 – 3687 mAh

Jak to ma się do obecnej generacji? Pojemności są zauważalnie mniejsze, choć wcale nie musi się to przekładać na dużo krótszy czas pracy. Zmiana zapewne jednak będzie zauważalna.

  • iPhone 11 – 3110 mAh
  • iPhone 11 Pro – 3046 mAh
  • iPhone 11 Pro Max – 3969 mAh

Zobacz też: Microsoft Flight Simulator z datą premiery.

Są jednak też dobre informacje. Prawdopodobnie pojawi się także nowa ładowarka 20 W, choć dalej nie jest pewne, czy w nowych sprzętach ta w ogóle będzie w pudełku. Apple nie lubi chwalić się pojemnością swoich akumulatorów, więc na potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam poczekać do samej premiery flagowców lub nawet kilka dni dłużej.

Źródło: MySmartPrice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.