sch-w999-1
Jeżeli chodzi o budowę smartfonów z Androidem to od dłuższego czasu zdaje się już dominować jednorodna konstrukcja z dużym dotykowym ekranem na przednim panelu. Co prawda od czasu do czasu któryś z producentów wypuści model bądź to z wysuwaną fizyczną klawiaturą, bądź też umieści ją wprost pod ekranem, ale nie jest to coś, co szczególnie nas zaskakuje.

Na przeciw wyznaczonym trendom zdaje się wychodzić Samsung, proponując nowy smartfon o nazwie kodowej SCH-W999. Na pierwszy rzut oka prezentuje się on całkiem normalnie – pod ekranem dotykowym umieszczono szereg dotykowych przycisków. Różnica widoczna jest dopiero, gdy smartfon zostaje rozłożony. Okazuje się, że jest to urządzenie z klapką, a pod wewnętrznym ekranem umieszczono przyciski do obsługi systemu, wielokierunkowy keypad oraz klawiaturę w formie znanej ze zwykłych komórek.

sch-w999-2
Nie wiemy wiele na temat tego urządzenia poza tym, że ma być ono skierowane na rynek chiński, a jego ekran posiada rozdzielczość WVGA (czyli 800×480) i został wykonany w technologii OLED. Jak sądzicie, czy taka konstrukcja może być użyteczna? Chcielibyście zobaczyć więcej tego rodzaju urządzeń z Androidem?

źródło: pocketnow.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.