Muszelka z Androidem od Samsunga?

Mariusz Urban 2011-10-25

sch-w999-1
Jeżeli chodzi o budowę smartfonów z Androidem to od dłuższego czasu zdaje się już dominować jednorodna konstrukcja z dużym dotykowym ekranem na przednim panelu. Co prawda od czasu do czasu któryś z producentów wypuści model bądź to z wysuwaną fizyczną klawiaturą, bądź też umieści ją wprost pod ekranem, ale nie jest to coś, co szczególnie nas zaskakuje.

Na przeciw wyznaczonym trendom zdaje się wychodzić Samsung, proponując nowy smartfon o nazwie kodowej SCH-W999. Na pierwszy rzut oka prezentuje się on całkiem normalnie – pod ekranem dotykowym umieszczono szereg dotykowych przycisków. Różnica widoczna jest dopiero, gdy smartfon zostaje rozłożony. Okazuje się, że jest to urządzenie z klapką, a pod wewnętrznym ekranem umieszczono przyciski do obsługi systemu, wielokierunkowy keypad oraz klawiaturę w formie znanej ze zwykłych komórek.

sch-w999-2
Nie wiemy wiele na temat tego urządzenia poza tym, że ma być ono skierowane na rynek chiński, a jego ekran posiada rozdzielczość WVGA (czyli 800×480) i został wykonany w technologii OLED. Jak sądzicie, czy taka konstrukcja może być użyteczna? Chcielibyście zobaczyć więcej tego rodzaju urządzeń z Androidem?

źródło: pocketnow.com  • Bri

  Brak europejskiego 3G, za to WiFi i aparat AF 5Mpix, andek 2.3, procesor 1,2GHz, Dualsim.
  Wyglądem = miodzio – my chcemy klapek w polsce!!!
  Co najmniej takich jak ta (nie musi mieć dwóch ekranów dotykowych – lepszy byłby obrotowy wyświetlacz, albo zwykła klapka + optyczny kontroler jak w starych HTCekach).
  Dość hegemonii dotykowych monobloków!!!
  Klapki klapki

 • Sonny

  A mi się ten pomysł bardo podoba 🙂 Szukałem takiego modelu telefonu dla mojej Mamy 🙂 Android na pewno ułatwi jej życie, a fizyczna klawiatura numeryczna spowoduje, że przesiadka z „normalnego” telefonu nie będzie taka trudna 🙂
  Mam nadzieję, że telefon ten pojawi się w Polsce 🙂

  • ehh

   Marzysz waćpanie

 • funky666

  Było już coś takiego, tyle że od nieznanego mi producenta. Na pewno też na któryś z rynków azjatyckich (pewnie również chiński).

  W Europie by to nie przeszło, ale tam wystarczy sprzedać telefon jednemu promilowi obywateli i mamy sprzedaż na poziomie 1,3 miliona 🙂

 • Dawid22222

  Mówię Wam, nie przejdzie. Za bardzo podobny do iPhone’a 😀

 • pieter

  Pomysł dobry, tylko telefony z klapką kojarzą mi się z małymi telefonikami typu w300 od se. Jakoś nie wyobrażam sobię telefonu z klapką o takich gabarytach. Lepsze wysuwane qwerty i mniej kombinowania. 🙂

 • dobranocka

  Android 4.0 patrząc na przyciski pod ekranem:D

 • roger.g

  lepiej niech skreca jakiegos porzadnego samsunga z qwerty bo mi sie desire z nudzi a wielkiej konkurencji nie ma. Qwerty fizyczne w telefonie to jest bajka po prostu i tego produceci powinni siue trzymac. 😀

 • maybach

  Można by w nawiasie za WVGA napisać jaka to rozdzielczość?Wiem, że jest google, ale jakoś znudziło mi się za każdy razem szukać jaka to rozdzielczość. np. 320×480 czy 800×480 mówi mi sporo więcej i nie trzeba szukać tego, jaką 4 litery oznaczają rozdzielczość.

  • spaqinoslaw

   Mamy VGA, czyli 640×480.
   Rozumiemy to?

   QVGA = Quarter VGA, czyli ćwierć VGA. Żebyśmy mieli ćwierć ekranu, najprościej jest podzielić oba wymiary przez 2 -> 320×240.

   HVGA – Half VGA. Połowa. Skracamy tylko jeden wymiar, ten dłuższy -> 320×480.

   WVGA – Wide VGA. Czyli szerokie. Nie ma tu nic o skracaniu, więc coś trzeba poszerzyć. To poszerzamy. I mamy 800×480. Skąd to 800 – nie mam pojęcia. Ale jest.

   Wbij sobie to do głowy i nie będziesz musiał pytać googlów.

   • zwyciezca

    Przysłużyłeś się społeczeństwu 😉

   • funky666

    „Skąd to 800 – nie mam pojęcia. Ale jest.”

    No właśnie, niektórych rozdzielczości nie można się domyślić (choć podejrzewam, że chodzi tu o zwiększenie jednego rozmiaru do momentu uzyskania proporcji 16:9, to też mamy sobie policzyć?) a nie każdy ma ochotę uczyć się ich na pamięć ani mnożyć i dzielić czytając artykuły. Ja jeszcze dziś ledwo pamiętam, ile to jest qHD. Wiem, że zapamiętanie tego nie jest trudne, ale nie każdy, kto czyta tu newsy ma obowiązek znać rozwinięcia wszystkich skrótów i inne zagadnienia. Trochę empatii, ludziska.

    A teraz mnie minusujcie 🙂x