Microsoft współpracuje z Google, aby pomóc przynieść więcej progresywnych aplikacji internetowych na urządzenia z systemem Android. Ma się to odbyć za pośrednictwem Sklepu Play. Aplikacje zbudowane przy użyciu narzędzia PWABuilder firmy Microsoft będą korzystać z narzędzia i biblioteki Google Bubblewrap. Da im to możliwość wykorzystania nowych funkcji.

Google i Microsoft rozwijają aplikacje internetowe

Google i Microsoft rozwijają aplikacje internetowe

Dzięki temu zyskają między innymi możliwość skorzystania z nowego standardu dla skrótów internetowych. Ponadto będą mogły oferować ulepszone powiadomienia trybie push i zyskają na wyglądzie. Aplikacje internetowe staną się dzięki temu niemal nieodróżnialne od tych natywnych. A przynajmniej takie są założenia. Dodatkowo wprowadzenie tych zmian ma być banalnie proste. Microsoft obiecuje, że twórcy webowych aplikacji nie muszą w nie wkładać większego wysiłku, aby osiągnąć niesamowite rezultaty swoich działań. 

Zobacz też: [Recenzja] Sony Xperia 10 II – firma wiedziała, co trzeba ulepszyć i to zrobiła

Prawdopodobnie zajmie trochę czasu, zanim dostaniemy aplikacje korzystające z nowych funkcji. Jednak gdy to już nastąpi, to powinniśmy się spodziewać istnej fali nowych aplikacji wysokiej klasy. I nie jest zaskoczeniem, że Microsoft i Google współpracują ze sobą w takim przypadku. Daje to twórcom więcej powodów do korzystania z zestawu narzędzi Microsoftu. Z kolei Google dostaje więcej programistów, którzy budują przyjazne dla systemu Android aplikacje internetowe. W ten sposób twórcy programów, którzy do tej pory nie mieli nic wspólnego z platformą Google, mogą ją wzbogacić swoimi pomysłami i dziełami. To oznacza natomiast, że my — konsumenci — jesteśmy kolejną grupą, która odnotuje zysk.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.