Wczorajsze wydarzenie Ubisoftu miało ściągnąć przed ekrany graczy dzięki pewnemu upominkowi. Mowa tu o darmowej kopii gry Watch Dogs 2. Niestety cała akcja spotkała się ze znacznie większym zainteresowaniem, niż Ubisoft zakładał. Serwery giganta zachowały się tak samo, jak te Epica, kiedy ten rozdawał darmowe GTA V — zwyczajnie nie wytrzymały. Francuski gigant, który nie zamierza zadzierać z graczami, obiecał, że w jakiś sposób to zrekompensuje. 

Watch Dogs 2 za darmo dla każdego

Watch Dogs 2 za darmo dla każdego

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalne stanowisko firmy. Wydała ona nie jedno, a kilka oświadczeń, każde na innym etapie rozwiązywania problemów. W ten sposób gigant postanowił utrzymać stały kontakt z fanami, tak aby Ci nawet przez chwilę nie poczuli się oszukani. 

Mamy nadzieję, że podobało się wam Ubisoft Forward! Problem z logowaniem został właśnie rozwiązane. Jest nam niezmiernie przykro, że nie rozdawanie nagród w trakcie imprezy się nie udało. Dlatego też będziemy nagradzać wszystkich z kontem Ubisoft prezentami, które planowaliśmy rozdać podczas Forward […].

Zobacz też: Zasłanianie kamery w MacBookach może być niebezpieczne – Apple ostrzega

Firma dotrzymała słowa. Wystarczy wejść na specjalną stronę podaną na oficjalnym forum Ubisoftu i zarejestrować się na niej. Zaraz po tym otrzymamy komunikat, że gra Watch Dogs 2 wkrótce powinna zostać przypisana do naszego konta. Nie nastąpi to jednak natychmiastowo. Mimo że zrobiłem to przed rozpoczęciem pisania tekstu, to wciąż czekam na swoją kopię gry. Sam mechanizm odbioru darmowej wersji jest nieco… dziwny i budzi pewne wątpliwości. Wymaga on podania swoich danych do logowania. Gdyby nie fakt, że informacje te pochodzą z oficjalnego forum firmy i link do tego wątku został podany przez oficjalne konto na Twitterze Ubisoftu, to uznałbym to za oszustwo.

Najprawdopodobniej firma nie chciała rozdawać gry wszystkim za darmo, a jedynie tym, którzy podejmą jakieś działania, aby ją zdobyć. Natomiast taka, a nie inna metoda pozyskania swojej kopii tytułu to kwestia pośpiechu. 

Źródło: Ubisoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.