O tym, że Apple planuje przygodę z okularami AR, dowiedzieliśmy się zaledwie kilka miesięcy temu. Pierwotnie były to tylko plotki, jednak z czasem światło dzienne ujrzały coraz to nowe patenty giganta w tej sprawie. Warto tu zaznaczyć, że okulary AR nie są tym samym co okulary VR. Te pierwsze nie odcinają użytkownika od świata rzeczywistego, a jedynie uzupełniają jego odbiór o dodatkowe informacje. Okazuje się, że gigant nie tylko przygotowuje takie urządzenia, ale już rozpoczął produkcję.

Produkcja okularów AR Apple

Produkcja okularów AR Apple

Nie ma jednak co liczyć na to, że gotowy produkt już niedługo trafi do sklepów. Zgodnie z doniesieniami, Apple rozpoczęło obecnie próbną produkcję okularów AR w jednej z fabryk Foxconn Technology. Według Digital Media Outfit The Information firma z Cupertino już od dawna współpracuje z Foxconn Technology w celu opracowania półprzezroczystych ekranów do swoich urządzeń AR. Tajwańska firma produkcyjna jest największym producentem kontraktowym Apple i odpowiada za większość iPhone na rynku. Apple stawia więc na swojego najważniejszego i sprawdzonego partnera w tej sprawie. I to pomimo faktu, że są firmy, które mają w tym zakresie już pewne sukcesy.

Zobacz też: Montaż wideo – jak zacząć? Wszystko, co musisz wiedzieć

Oczywiście to nie oznacza, że Foxconn nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Wręcz przeciwnie, tajwański gigant pracuje nad takimi soczewkami od około trzech lat. Warto jednak podkreślić, że to wciąż próbna produkcja. Są to testy i to nie samego produktu, a linii produkcyjnej. Może to oznaczać, że okulary Apple są już gotowe do produkcji, chociaż tak naprawdę i to nie jest pewne. W tych testach chodzi raczej o to, czy Foxconn jest gotowy do rozpoczęcia montażu nowego produktu Apple. A znając popularność produktów amerykańskiej firmy, ta musi być na naprawdę szeroką skalę.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.