ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Uruchamianie się Edge będzie jeszcze szybsze

Edge w wersji 64-bitowej na Androida – beta już się pojawiła

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Microsoft Edge w wersji 64-bitowej ma pojawić się na Androida już wkrótce. Wersja beta jest już dostępna, a to oznacza, że niedługo przeglądarka powinna być dostępna już dla wszystkich. To kolejna z przeglądarek na Androida, która przechodzi na inną architekturę. Niedawno to samo zrobiło Chrome, więc Edge był tylko kwestią czasu.

Edge w wersji 64-bitowej na Androida

Google Chrome w wersji na Androida od dawana powinien już być oparty na architekturze 64-bitowej, ale to dopiero się dzieje. Zważywszy na to, że Google powinno „dawać przykład” innych producentom, to dość dziwne, że tyle czasu im to zajęło. Patrząc na posunięcie Microsoftu, można przyjąć, że Edge w wersji 64-bitowej na Androida pojawia się dopiero teraz właśnie ze względu na Google. Nie zmienia to jednak tego, że to najwyższa pora na to, by większość producentów przerzuciła się na 64 bity.

Edge w wersji 64-bitowej na Androida
Fot. Po lewej wersja 64-bitowa, po prawej 32-bitowa / WinCentral

Microsoft Edge (beta) pojawił się w Google Play Store w wersji 77.0.3865.116, która wspiera już nową architekturę. Ważne jest tutaj to, że aktualizacja dostępna będzie tylko dla smartfonów, które mają Androida 10 na pokładzie. Obecnie nie będzie to oczywiście dostępne dla większości użytkowników, bo fragmentacja systemu Google działa tak, jak działa, ale miejmy nadzieję, że to się kiedyś w końcu zmieni. Czy wersja 64-bitowa zmieni coś dla użytkowników? Powinni poczuć to, że sama przeglądarka będzie działała wydajniej. Jeżeli spojrzymy na wyniki z benchmarku Octane 2.0, to wynik jest o prawie 2 tysiące punktów lepszy.

Zobacz też: Apple radzi, żeby nie korzystać z osłon na kamery w ich laptopach.

Nie jest to może ogromny przeskok, ale powinien być zauważalny dla użytkowników. Microsoft Edge to jeden z największych rywali Google Chrome, a ta zmiana może przełożyć się na większe zainteresowanie produktem firmy z Redmond.

Źródło: WinCentral

Sprawdź najnowsze wpisy