ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lenovo yoga x tab 3 pro projektor

Lenovo Yoga X – tablet z Androidem i… zewnętrzny monitor w jednym

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Yoga to marka, która Lenovo niewątpliwie się udała – przynajmniej z mojego punktu widzenia, gdyż naprawdę doceniam oryginalne rozwiązania. Ta seria tabletów (i laptopów) kryje w sobie tyle niecodziennych rozwiązań, że… nie można mówić, aby odniosła sukces. Szczególnie na rynku przerośniętych smartfonów, gdzie rządzi Apple i kilka groszy dorzucają Samsung oraz Huawei. Niemniej Lenovo w żaden sposób się nie poddaje, a Yoga X ma być tego potwierdzeniem. Tajemniczy tablet został ujawniony oraz potwierdzony przez kilka, niezależnych i pewnych źródeł, że teraz tylko trzeba czekać na premierę.

Lenovo Yoga X może być tabletem i zewnętrznym monitorem

lenovo yoga x tablet zewnetrzny monitor

Evan Blass podzielił się powyższą grafiką oraz częścią rozwiązań technicznych, z których właśnie dowiadujemy się, na co wyjątkowego pozwoli Lenovo Yoga X. Otóż będzie to tablet z Androidem, do którego bez problemu podłączymy zewnętrzne urządzenia poprzez złącze Micro HDMI. W ten sposób obraz z konsol, laptopów i komputerów będzie wyświetlany na ekranie tabletu, podczas gdy jego system zostanie zamrożony w tle. Brzmi na tyle prosto, że aż dziw bierze, iż nie jest to popularne rozwiązanie. Same zewnętrzne monitory to dosyć ciekawy rynek – niedawno przetestowałem dla Was propozycję od Asusa (ZenScreen Go). Z dokumentacji, której częścią podzielił się Till Kottmann, dowiedzieliśmy się też co nieco na temat sterowania, które naturalnie ma się odbywać z pomocą panelu dotykowego. W taki sposób dostosujemy jasność ekranu i natężenie dźwięku. Jednak to również sugeruje, że Lenovo nie pozwoli wykorzystać dotykowego ekranu, gdy połączymy go na przykład z laptopem.

Zobacz też: Jak będą wyglądały pudełka z grami dla PlayStation 5?

Mimo wszystko na tę chwilę nie wiadomo, kiedy Lenovo Yoga X w ogóle ujrzy światło dzienne. Ze szczegółów, które trafiły do Sieci, dowiadujemy się tak naprawdę tylko zasad działania. Nie wiemy nic na temat specyfikacji i dodatkowych rozwiązań. Tym samym jest to prawdopodobnie projekt na wczesnym stadium i zainteresowani powinni uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy