Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus już wkrótce w sprzedaży

2 minuty czytania
Komentarze
Samsung-Galaxy-Tab-70-Plus

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus pierwszy raz ujrzał światło dzienne w trakcie wrześniowej konferencji IFA, która miała miejsce w Berlinie. Kiedy tablet ten oficjalnie trafi do sprzedaży i jakiej ceny możemy się spodziewać?

Do momentu pojawienia się pierwszych urządzeń z systemem Honeycomb, jednym z najlepiej sprzedających się tabletów z Androidem był Samsung Galaxy Tab P1000. Od momentu premiery tego urządzenia na rynku wiele się zmieniło, w związku z czym nie dziwi to, że koreański producent zamierza wydać nową wersję tego tabletu.

Następcą P1000 będzie oczywiście Galaxy Tab 7.0 Plus. Urządzenie pod wieloma względami będzie udoskonalone względem swojego poprzednika. Tablet wyposażony został w 7-calowy ekran działający z natywną rozdzielczością 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM.

Z racji tego, że konfiguracja sprzętowa tego tabletu wygląda bardzo dobrze, Samsung jest w stanie zastosować najnowszą wersję Androida Honeycomb 3.2. Poza tym, tablet został wyposażony w czytnik kart microSD, aparat 3,2 Mpx i kamerę internetową 2 Mpx. Galaxy Tab 7.0 Plus wygląda więc bardzo interesująco.

Jako pierwsi możliwość zakupu najnowszego tabletu Samsunga otrzymają klienci ze Stanów Zjednoczonych. Proces sprzedaży rozpocznie się już 13 listopada, a więc za niecałe 3 tygodnie. Prawdopodobnie w ciągu następnych kilku tygodni, nowy Galaxy Tab trafi również do Europy.

Galaxy Tab 7.0 Plus 16 GB w wersji WiFi będzie kosztował ok. 399 dolarów – cena więc będzie niższa, niż początkowo szacowano. Nieoficjalnie mówi się, że we Włoszech wersja WiFi + 3G kosztować będzie ok. 499 euro, co sprawia, że po przeliczeniu na złotówki cena niebezpiecznie zbliża się do tej, jaka obowiązuje w przypadku 10-calowego Galaxy Taba.

Samsung wprowadzając do oferty nową generacją Galaxy Taba 7.0 Plus, powiększa swoją ofertę tabletów do czterech urządzeń, z czego trzy z nich działają w oparciu o system Honeycomb. Na tę chwilę nie wiadomo, czy i kiedy Samsung zamierza wypuścić aktualizację do Androida 4.0 dla swoich tabletów. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że koreański producent zdecyduje się na wydanie odpowiedniej aktualizacji.

źródło: GSMArena

Motyw