Zasłanianie kamery w MacBookach może prowadzić do poważnych uszkodzeń wyświetlaczy. Taką informację na swojej stronie umieściło Apple i trzeba przyznać, że firma ma rację. Widocznie problemów z tego typu uszkodzeniami było tak dużo, że takowa wiadomość musiała pojawić się na stronie producenta. Czy to oznacza, że kamery nie da się w ogóle zasłonić? Nie, ale trzeba spełnić kilka warunków, by potem nie było problemów przy ewentualnej reklamacji.

Zasłanianie kamery w MacBookach

Zasłanianie kamery w MacBookach
Fot. MacBook Pro

Zapewne nie jeden raz spotkaliście się lub sami stosujecie specjalne nakładki na laptopa. Te służą do tego, by móc zasłonić kamerę nad wyświetlaczem. W ten sposób użytkownik chroniony jest przed tym, że ktoś może go podglądać. To rozwiązanie było szalenie popularne przed kilkoma laty i dalej jest, choć już nie w takim stopniu, jak kiedyś. Teraz, choć spotyka się je rzadziej, dalej jest wykorzystywane, ale jak przekonuje Apple, warto się zastanowić nad jego montowaniem. Szczególnie w sprzętach MacBook, MacBook Air oraz MacBook Pro. Na stronie Apple można znaleźć wpis, który jasno tłumaczy, dlaczego nie warto montować specjalnych nakładek na kamerę.

Zamykając notebook Mac z zainstalowaną osłoną kamery, można uszkodzić wyświetlacz, ponieważ prześwit między wyświetlaczem i klawiaturą jest bardzo mały. Zasłonięcie wbudowanej kamery może również zakłócać pracę czujnika oświetlenia otoczenia i uniemożliwiać działanie funkcji, takich jak automatyczna regulacja jasności i True Tone. Zamiast osłony kamery należy korzystać ze wskaźnika do sprawdzania, czy kamera jest aktywna, oraz decydować, które aplikacje mogą korzystać z kamery, w Preferencjach systemowych.

Zobacz też: Nowy Mario nadciąga na Nintendo Switch.

A co w sytuacji, kiedy jednak użytkownik musi zainstalować taką osłonę? Zasłanianie kamery w MacBookach jest możliwe, ale by uniknąć problemów z pękającym wyświetlaczem, taka osłona musi być bardzo cienka. Na stronie napisano, że taka osłona nie powinna być „grubsza niż przeciętny arkusz papieru do drukarki (0,1 mm)”. Jeżeli jednak jest grubsza, przed każdym zamknięciem sprzętu powinno się ją zdejmować i dbać o to, by nie pozostały tam resztki kleju.

Źródło: The Verge / Apple

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.