AsusEeePadTransformer

Transformer był jednym z najbardziej udanych tabletów z systemem Android. Posiadacze tego tabletu z pewnością zastanawiali się, czy ich urządzenie otrzyma aktualizację do najnowszego Androida 4.0. Asus ostatnio zabrał głos w tej sprawie.

Premiera Transformera miała dość duże znaczenie dla rynku tabletów z systemem Android. Przede wszystkim, było to jedno z pierwszych urządzeń, w przypadku którego dobra konfiguracja sprzętowa nie musiała jednocześnie iść w parze z bardzo wysoką ceną, jak to miało miejsce w przypadku np. Motoroli Xoom.

Transformer pod względem możliwości jest bardzo zbliżony do Motoroli Xoom. Posiadacze tych tabletów bardzo chwalą sobie możliwość podpięcia specjalnej stacji dokującej (pełniącej jednocześnie funkcję klawiatury), która zamienia to urządzenie w bardziej funkcjonalnego netbooka, wydłużając również czas pracy na samym zasilaniu bateryjnym.

Ostatnio Asus zaprezentował drugą generację Transformera, który będzie nosił nazwę Prime. Dowiedzieliśmy się, że tablet będzie cieńszy, wykonany z aluminium, a sercem tego urządzenia ma być czterordzeniowy układ Nvidii. Transformer Prime będzie działał pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Co z poprzednią generacją tego urządzenia?

Asus przyzwyczaił swoich użytkowników do tego, że Transformer dość szybko otrzymywał kolejne aktualizacje Honeycomba, zostawiając konkurentów daleko w tyle. Tajwański producent poinformował o tym, że Transformer pierwszej generacji otrzyma oficjalną aktualizację do najnowszego wydania Androida 4.0.

Co prawda nie padł żaden konkretny termin, jednak Asus przypuszcza, że aktualizacja powinna zostać udostępniona jeszcze przed końcem tego roku. Oznacza to, że osoby, które ostatnio zakupiły ten tablet, nie muszą w pośpiechu rozważać jego sprzedaży, chcąc cieszyć się z możliwości Androida Ice Cream Sandwich.

Część osób, które do tej pory odkładały zakup tabletu z Androidem, może być poważnie zainteresowana Transformerem. Nie wiadomo jednak, czy Asus zdecyduje się na obniżenie ceny Transformera, chcąc pozbyć się zapasów magazynowych, przed premierą Transformera Prime.

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula