Recenzja LG Velvet pokazała mi, że jest to smartfon zupełnie odmienny od tego, co wcześniej przygotowywali Koreańczycy. Firma poniekąd zrozumiała potrzeby konsumentów, którzy chcą czegoś innego, ale nadal dobrego w ogólnym odbiorze. Przy okazji nie jest to flagowiec, więc cena nie jest zaporowa. Jak się okazuje, jedną z nowości w tym smartfonie jest Velvet UI, czyli nakładką, którą możecie bliżej poznać w naszym teście – tak, określana w oprogramowaniu jak LG UX. Właśnie ona powoli zmierza na starsze, flagowe modele tego producenta.

Velvet UI trafia na starsze, flagowe smartfony LG – oby to była zapowiedź kolejnych zmian

lg velvet ui starsze smartfony

Velvet UI nie różni się drastycznie od tego, co znamy pod nazwą LG UX. Firma tak naprawdę dopracowała detale pokroju bardziej ergonomicznego paska głośności czy też okna połączeń. Niemniej LG zapowiadało, że Velvet to swego rodzaju nowe otwarcie, więc tak też będzie nazywała się nakładka. Niewykluczone, że z czasem zacznie się bardziej zmieniać, niwelując odbiór wyłącznie kosmetycznej nowości. Aktualnie Velvet UI zaczęło trafiać na V50 ThinQ w Korei Południowej, aby za moment pojawić się na całym świecie i kolejnych urządzeniach. Nakładka trafi również na następujące smartfony:

  • V50S ThinQ
  • G8 ThinQ
  • V40 ThinQ
  • V35 ThinQ
  • G7 ThinQ

Zobacz też: Snapdragon 865+ oficjalnie! Premiera najmocniejszego układu od Qualcomma.

Ostatnie na liście modele pochodzą z 2018 roku, więc poniekąd LG pokazuje, że aktualizacje zaczynają mieć znaczenie dla tej firmy. Oczywiście nadal pozostaje kwestia, kiedy Velvet UI zawita na kolejne smartfony. To właśnie terminy aktualizacji są obecnie niewiadomą w przypadku koreańskich urządzeń. Miejmy nadzieję, że ten ruch jest właśnie zapowiedzią ważnych i dobrych zmian, które od dłuższego czasu są przeprowadzane w firmie.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.