Xiaomi to firma, która ma w swoim portfolio wiele przeróżnych produktów. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście smartfony, które producent wydaje na rynek regularnie. Jak się okazało, gigant niedawno opatentował smartfon z dwoma ekranami i naprawdę dużym aparatem na pleckach. Projekt wygląda niezwykle interesująco.

Smartfon Xiaomi z dwoma ekranami i ogromnym aparatem – to może się udać

Xiaomi smartfon z dwoma ekranami duży aparat

Serwis LetsGoDigital dotarł do ciekawego patentu smartfona Xiaomi, który wyróżnia się dwoma ekranami i sporych rozmiarów aparatem na pleckach. Portal przygotował nawet jego wizualizację, z którą można się zapoznać powyżej. Przednia część urządzenia składa się z niemal całkowicie bezramkowego wyświetlacza, który na dodatek został zaokrąglony na rogach. Jeszcze ciekawiej jest na pleckach, gdzie umieszczono wielkie 108-megapikselowe oczko aparatu, a tuż pod nim kolejny ekran, najprawdopodobniej mający służyć jako wygodny podgląd przy wykonywaniu zdjęć typu selfie głównym obiektywem.

Zobacz także: Niecały rok z MacBookiem Pro 2019 – opinia. Czy tęsknię za Windowsem?

Najciekawsze jest jednak to, że według patentu tylny obiektyw ma móc wysuwać się z korpusu smartfona tak, jak w kompaktowych aparatach. Nie da się ukryć, że to naprawdę nietypowy pomysł, który mimo wszystko może się sprawdzić. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle Xiaomi wypuści smartfon choć zbliżony do opatentowanego wzoru. Niestety patenty mają to do siebie, że często już na zawsze pozostają tylko patentami.

Źródło: PhoneArena, LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.