Urządzenia Apple działają pod kontrolą autorskich systemów operacyjnych firmy. Niesamowicie popularne iPhone’y napędza iOS, a tablety z serii iPad – iPadOS. Teraz gigant z Cupertino ogłosił, że chętni użytkownicy posiadający kompatybilne urządzenia mogą już pobierać pierwszą publiczną betę iOS 14 i iPadOS 14. Nowe wydania oprogramowania przynoszą naprawdę sporo ciekawych nowości, więc z pewnością wiele osób zdecyduje się na instalację ich nieoficjalnych wersji.

Publiczna beta iOS 14 i iPadOS 14 – zainteresowani mogą już instalować aktualizację

Aplikacje iOS 14

iOS 14 i iPadOS 14 wprowadzają ogrom nowości w stosunku do poprzednich wersji oprogramowania. Wśród nich należy wymienić m.in. widgety, możliwość zmiany domyślnych aplikacji i tłumacz działający bez dostępu do internetu. Od teraz każdy zainteresowany może już pobrać i zainstalować pierwszą publiczną betę iOS 14 lub iPadOS 14. Aby tego dokonać, trzeba się najpierw zarejestrować w Programie Beta testerów Apple. Cały proces jest oczywiście bezpłatny. Po wykonaniu tej czynności nowa aktualizacja powinna się już pojawić jako dostępna do pobrania w ustawieniach. Jeśli nie, warto uruchomić ponownie sprzęt – zwykle pomaga.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Niecały rok z MacBookiem Pro 2019 – opinia. Czy tęsknię za Windowsem?

Oczywiście należy wspomnieć, że nie poleca się instalowania nieoficjalnego oprogramowania na urządzeniach codziennego użytku. W końcu wersje beta są po to, aby znaleźć i wyeliminować błędy, które nie mają prawa trafić do oficjalnych wydań systemów. Podsumowując: opisywane oprogramowanie instalujecie tylko i wyłącznie na swoje ryzyko. Jakby co, ostrzegałem.

Źródło: GSMArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.