Niezawodne źródła, na które się powołuje serwis Sammobile, zdradziły pełną specyfikację Galaxy A01 Core. Wcześniejsze doniesienia sugerują, że słuchawka będzie miała wymienną baterię. Ta informacja została potwierdzona. Coś, co jeszcze lata temu było normą, teraz staje się funkcją niezwykle wręcz… egzotyczną i niezwykle przykuwającą uwagę.

Samsung Galaxy A01 Core specyfikacja

Samsung Galaxy A01 Core specyfikacja

Dlatego też ten niezwykle prosty smarfon, który normalnie niemal nikogo by nie obchodził, budzi tak wielkie zainteresowanie. Doniesienia o Androidzie Go w jego przypadku się potwierdziły. Smartfon ten dostanie typowe dla tej platformy 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Trochę szkoda, że Google nie rozszerzy możliwości tego systemu dla przynajmniej 2 GB pamięci operacyjnej. Wtedy smartfony te radziłyby sobie lepiej z tymi cięższymi aplikacjami. Z drugiej strony pewnie właśnie dlatego gigant się na to nie decyduje. Wróćmy jednak do samego urządzenia. Samsung Galaxy A01 Core ma w swojej specyfikacji przyzwoity, 5,3-calowy wyświetlacz LCD PLS o rozdzielczości 1480 × 720 pikseli. Oczywiście panele PLS odstają nieco od IPS, jednak wciąż są dużo lepsze od tradycyjnych matryc TN, często błędnie nazywanych ekranami TFT. 

Zobacz też: Google przypomina o projekcie Flutter – uniwersalne aplikacje trafiają na warsztat

Sercem tego skromnego urządzenia jest procesor MediaTek MT6739. Jednostka ta została wyposażona w cztery energooszczędne rdzenie Cortex A53 o takowaniu 1,5 GHz. Z tyłu urządzenia znajdziemy pojedyncze oczko kamery o rozdzielczości 8 Mpix. Jeśli chodzi o przedni aparat, to ten zaoferuje przetwornik 5 Mpix. Największe wrażenie robi natomiast wyjmowalna bateria. Ta oferuje pojemność 3000 mAh. Jest to przyzwoita wartość, a biorąc pod uwagę, że nie mamy tu do czynienia ze wbudowanym akumulatorem, to jej wymiary powinny robić naprawdę spore wrażenie. Wszystko przez to, że będzie ona musiała być dodatkowo wzmacniana dla poprawy odporności na uszkodzenia. Ciekawe jak wypadnie w porównaniu do np. tej z Nokii E52? Będzie dwa razy większa, czy miniaturyzacja poszła na tyle do przodu, że ich rozmiary będą porównywalne?

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.