Obecnie technologia 65W SuperVOOC Flash OPPO jest najszybszym na rynku standardem szybkiego ładowania. Jest ona również dostępna w smartfonach Realme, takich jak Ace2 i seria Reno4, które oficjalnie pojawiły się w czerwcu w Chinach. Najświeższe informacje, którymi podzielił się renomowany informator Ishan Agarwal, ujawniają, że Realme pracuje obecnie nad rozwiązaniem do szybkiego ładowania o mocy ponad 100 W. Technologia ta ma zostać ogłoszona w tym miesiącu.

Realme Ultra Dart

Realme Ultra Dart
Fot. PixaBay

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał tu o technologii szybkiego ładowania od Xiaomi. Ta również pokonuje barierę 100 W. Jednak w przeciwieństwie do rozwiązań Oppo wciąż nie jest dostępna na rynku. Dlatego trudno ją w tym aspekcie traktować jakoś szczególnie poważnie. Wróćmy więc do Realme. Technologia szybkiego ładowania do 65 W w przypadku tego producenta jest określana jako SuperDart. Według doniesień jej następca oferujący moc ponad 100 W dostanie nazwę Ultra Dart. Według źródła jest ona w stanie naładować 1/3 baterii 4,000mAh w zaledwie 3 minuty. Oczywiście to wcale nie oznacza, że naładujemy baterię do pełna w mniej niż 10 minut. Proces ładowania składa się z trzech etapów, o czym możecie przeczytać w moim tekście dotyczącym szybkiego ładowania

Zobacz też: Minisforum DMAF5 – najmniejszy na świecie PC do gier

Były wiceprezes chińskiego oddziału Realme, czyli Xu QI twierdził, że szybkie ładowanie do 100 W jest nieco wolne. Tym samym zasugerował on, że firma pracuje nad czymś zdecydowanie szybszym. Oczywiście to, że ładowarka o takiej mocy ma zostać wkrótce zaprezentowana, o niczym nie świadczy. W końcu wyżej wspomniane Xiaomi również pracuje nad takim rozwiązaniem. Nie zapominajmy także o tym, że ponad rok temu Vivo zaprezentowało technologię 120 W Super FlashCharge, która wedle zapewnień producenta umożliwia naładowanie baterii o pojemności 4000 mAh w 13 minut. Tak naprawdę znaczenie ma więc to, kto jako pierwszy wprowadzi swoje rozwiązanie na rynek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.