Huawei powoli restrukturyzuje swoją linię produktów. Nazwa Mate nie jest już ekskluzywna dla swoich smartfonów, ale teraz obejmuje linię komputerów MateBook, linię tabletów MatePad, a wkrótce może również linię smartwatch Mate Watch i linię głośników MatePod. Być może otrzymamy kolejną kategorię produktów, ponieważ chiński gigant złożył wniosek o znak towarowy dla MateStation. Sama nazwa sugeruje, że mamy tu do czynienia ze stacją dokującą.

Huawei MateStation

Huawei MateStation

Po raz pierwszy zgłoszony przez LetsGoDigital wniosek o znak towarowy został złożony w Peru w poniedziałek 6 lipca. Istnieją spekulacje, że MateStation może być swego rodzaju dokiem dla nadchodzącej serii Mate 40, a nawet urządzeniem składanym Mate V. Według spekulacji ma to działać zupełnie jak Samsung DeX. Innymi słowy, zamieniać smartfona po podłączeniu w pełnoprawny komputer z dostosowanym do takiej pracy interfejsem. Takie podejście jak najbardziej miałoby sens i wbrew pozorom nie wymaga wprowadzania rewolucji w systemie giganta. W końcu już w 2018 roku Huawei wprowadził do EMUI tryb pulpitu. Oznacza to, że można podłączyć urządzenie do wyświetlacza bezprzewodowo lub za pomocą kabla i wejść do interfejsu użytkownika przypominającego system komputera stacjonarnego. Użytkownicy mogą zdecydować się na sparowanie klawiatury i myszy Bluetooth w celu uzyskania podobnych wrażeń, jak w zwykłym PC.

Zobacz też: Czekasz na ekrany microLED? Uzbrój się w cierpliwość

MateStation może więc być stacją dokującą. Jeśli jest to stacja dokująca, telefon będzie mógł się ładować, gdy zostanie na nim umieszczony, jednocześnie pracując w trybie stacjonarnym. Najprawdopodobniej będzie ona również wyposażona w porty do podłączania urządzeń peryferyjnych, takich jak mysz i klawiatura. Dzięki temu smartfon Huaweia dla wielu osób może stać się jedynym komputerem, którego potrzebują. Taka konfiguracja świetnie się sprawdzi w prostych pracach biurowych, multimediach czy nawet podczas grania w gry z Androida, lub emulatorów.

Źródło: Gizmochina, LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.