Najlepszy internet mobilny w czerwcu teoretycznie bez zmian. Operatorzy nie wprowadzili większych rewolucji w swoich infrastrukturach, aby rzutowało to na obraz zestawienia przygotowane przez RFBENCHMARK. Co miesiąc poznajemy, jak dostawcy usług telekomunikacyjnych wypadają w kilku kategoriach – średniej prędkości pobierania i wysyłania danych, a także średniego opóźnienia (ping). To wszystko dodatkowo podzielone na sieci 4G i 3G. W takim razie zobaczmy, jak dokładnie wypadł czerwiec, choć wcześniej możecie sprawdzić wyniki majowe.

T-Mobile i Orange – to operatorzy z najlepszym internetem mobilnym w czerwcu według RFBENCHMARK

T-Mobile jest najlepszy, tuż za nim Orange, które nie oddaje prowadzenia w kategorii średniej prędkości wysyłania danych. Co ciekawe, magentowy operator wypadł w tej mierze najgorzej z całego zestawienia. Za to jeśli spojrzymy na ping, jest wyraźnie najlepszy, podczas gdy Plus znacząco odstaje ze swoim wynikiem.

W przypadku 3G Play i Plus nie mają możliwości równania się z Orange i T-Mobile – to zupełnie inna kategoria rozgrywek. Przynajmniej w kontekście prędkości, bo opóźnienie pozostaje na tym samym poziomie dla całej czwórki.

Zobacz też: Twój telefon potrafi więcej – Windows 10 pozwala usuwać zdjęcia.

Na koniec tradycyjnie garść statystyk o samych składowych raportu. To właśnie one pokazują, że pandemia się kończy i coraz więcej osób wychodzi z czterech ścian, w których jest Wi-Fi. Użytkownicy wykonali 141346 testów, a więc o 34% więcej w porównaniu do maja.

najlepszy internet w czerwcu rfbenchmark pomiary

Blisko 90% z nich dotyczyło sieci 4G, a 10,80% 3G. Znaleźli się też śmiałkowie z testami 2G – tych było 0,12%. Jak możecie zobaczyć na wykresie, dominuje Play i Orange, ale możecie to zmienić. Wystarczy, że przyłączycie się do tych badań i pobierzecie aplikację RFBENCHMARK za darmo w Sklepie Play i App Store.

Źródło: RFBENCHMARK

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.