ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Panele fotowoltaiczne w zegarkach Garmin

Panele fotowoltaiczne to przyszłość smartwatchy? Garmin chyba tak uważa

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Panele fotowoltaiczne w smartwatchach, a szczególnie w modelach Garmina, nie są niczym nowym. Producent zdecydował się jednak na odświeżenie swoich starszych modeli inteligentnych zegarków, dodając do nich możliwość ładowania energią słoneczną. Czy to początek szeroko zakrojonych zmian na rynku urządzeń wearable?

Panele fotowoltaiczne w zegarkach Garmin

Panele fotowoltaiczne w zegarkach Garmin
Fot. Garmin

Jednym z zegarków od Garmina, który korzysta już z takiej technologii, jest Fenix 6X Pro Solar, ale teraz do portfolio producenta dołączą kolejne modele. Garmin zdecydował się bowiem na dodanie paneli fotowoltaicznych do smartwatchy, które mogą być już znane miłośnikom marki. Chodzi o modele Instinct, Fenix 6 i 6s oraz Tactix Delta. Taki dodatek w postaci dodatkowe źródła zasilania dla urządzenia, jest w stanie wydłużyć jego czas pracy o kilka godzin w przypadku, kiedy korzysta się ze wszystkich jego funkcji. Jeżeli te ograniczy się do minimum, można liczyć nawet na kilka dni dodatkowej pracy bez konieczności podłączania do ładowarki.

Garmin dba o to, by użytkownicy jego smartwatchy mieli możliwość praktycznie dowolnego zarządzania tym, co pobiera energię w ich sprzętach. Można włączać i wyłączać funkcje, które nie są przez użytkowników wykorzystywane, a tym samym wydłużać czas pracy zegarka. Panele fotowoltaiczne to kolejny ruch w stronę, by wydłużać czas pracy na jednym ładowaniu. Czy potrzebny? Zdecydowanie tak. W końcu wiele smartwatchy działa 1-2 dni, a potem trzeba szukać już ładowarki. Przynajmniej jeżeli mówimy o sprzętach z wyższej półki.

Zobacz też: Recenzja Honor Magic Watch 2 – smartwach dla tych, którzy wiedzą, czego chcą.

Łącznie w ofercie Garmina pojawi się sześć modeli, które dostaną panele fotowoltaiczne. Z serii Instinct będą to Instinct Solar, Instinct Solar Surf Edition oraz Instinct Solar Tactical Edition. Dodatkowo wspomniane modele z tych bazowych, czyli Fenix 6 Solar oraz 6S Solar. Ostatnim z modeli, który doczekał się nowości, jest Garmin Taxtic Solar. Jeżeli chodzi o ceny, to tutaj każdy z zegarków będzie droższy o około tysiąc złotych w zależności od modelu. Te powinny pojawić się na rynku w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: Garmin

Sprawdź najnowsze wpisy