Google i Canonical flutter

Google przypomina o projekcie Flutter – uniwersalne aplikacje trafiają na warsztat

Newsy

Google Flutter to jeden z ciekawszych pomysłów internetowego giganta. Projekt, który swoje początki ma w 2018 roku, zakłada stworzenie uniwersalnych, multiplatformowych aplikacji. Od czasu jego ogłoszenia zrobiło się o nim bardzo cicho. Jednak nie oznacza to, że został zapomniany. Wręcz przeciwnie, przeszedł on długą drogę, w tym musiał się borykać także z kompletną przebudową. Było to konieczne, aby uzyskać lepszą wydajność, większą wszechstronność.

Google i Canonical współpracują przy projekcie Flutter

Google i Canonical flutter

Krótko mówiąc, Flutter jest frameworkiem, który programiści mogą wykorzystać do tworzenia aplikacji skierowanych do wielu systemów. Dlatego zespół stale pracuje nad poprawą wsparcia dla poszczególnych platform. Google właśnie ogłosiło, że współpracuje z zespołem Ubuntu Desktop Team w Canonical w celu wprowadzenia aplikacji Flutter do systemu Linux. Zachęca to twórców do publikowania swoich aplikacji milionom użytkowników Linuksa. Firma Canonical poczyniła również znaczące inwestycje w ramach tej platformy. Między innymi utworzyła zespół programistów do współpracy z programistami Google. Ich celem jest dostarczenie najlepszych doświadczeń z Flutterem do większości dystrybucji Linuksa, a nie tylko Ubuntu.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Rodzina Galaxy S30 bez procesorów Qualcomma? To jedna z możliwości

Ogłoszenie to obiecuje ponadto, że Canonical i Google będą kontynuować współpracę w celu dalszej poprawy wsparcia dla Linuksa i utrzymania parytetu funkcji z innymi wspieranymi platformami. W ten sposób obydwie firmy mogą osiągnąć swoje zupełnie różne cele. Canonical dostanie większą bazę aplikacji na Linuksa. Natomiast Google jeszcze bardziej uniezależni swój ekosystem od systemu operacyjnego. W ten sposób użytkownicy dowolnego urządzenia będą mogli nie tylko korzystać z licznych usług Giganta, ale także z aplikacji stworzonych przez niezależnych programistów działających w jego ramach.

Źródło: XDA-Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x