Soundbar LG GX to nowa propozycja od producenta, która ma idealnie współgrać z jego telewizorami OLED. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by soundbar podłączyć pod inny telewizor i sprawdzić jego jakość dźwięku. Zapowiada się interesujący sprzęt, ale niestety nie znamy jeszcze jego ceny. Wiemy za to, co ma do zaoferowania.

Soundbar LG GX

Soundbar LG GX
Soundbar LG GX

Nie bez powodu wspomniane zostały telewizory LG. Soundbar LG GX został bowiem zaprojektowany tak, by dobrze komponował się z serią Gallery od producenta. Szerokość soundbara (15 cm × 144,6 cm × 3,25 cm) odpowiada szerokości 65-calowego LG Gallery, co w zestawieniu może naprawdę ładnie prezentować się w domowej przestrzeni. Trzeba przyznać, że projektanci LG spisali się na medal, bo sprzęty razem prezentują się rewelacyjnie. Do tego dochodzi jeszcze to, że soundbar jest wyjątkowo cienki, bo jego grubość to nieco ponad 3 centymetry. Tym samym LG kontynuuje obraną przez siebie drogę „dodawania wartości przestrzennej”. Coś czujemy, że ta wartość może się niestety przełożyć na cenę urządzenia.

W LG GX zastosowano technologię Dolby Atmos oraz DTX:S, a sprzęt ma być także kompatybilny z Dolby Vision. W zestawie ma znaleźć się także subwoofer, który łączył się będzie z LG GX bezprzewodowo. Samodzielnie można także podłączyć do zestawu głośniki kina domowego, by zwiększyć wrażenia. Soundbar LG GX może pochwalić się certyfikatem Hi-Res Audio, co przekłada się na to, że odtworzy bezstratnie muzykę przy 24 bitach / 96 Hz. Urządzenie zostało także wyposażone w funkcję LG AI Sound Pro, która ma analizować odtwarzaną muzykę oraz dostosowywać do niej ustawienia.

Zobacz też: Oto alternatywa dla Twittera

Na pokładzie znajdzie się także ulepszony kanał zwrotny audio (aARC) oraz Bluetooth. Więcej informacji odnośnie soundbara powinno pojawić się przed samą jego premierą. Sprzęt ma zadebiutować jeszcze w lipcu, ale do Polski trafi dopiero w drugiej połowie sierpnia. Wtedy też powinniśmy poznać jego cenę.

Źródło: LG Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.