W trakcie pandemii praca zdalna w sektorach, gdzie to tylko możliwe, przestała być jedynie ciekawostką, a stała się normą. Jednak zmianie ulega nie tylko sam sposób, w jaki wykonujemy nasz zawód, ale także to, jak możemy go otrzymać. Okazuje się bowiem, że wraz ze wzrostem popularności pracy zdalnej rośnie także zainteresowanie zdalną rekrutacją. Dzięki temu nawet przy pozyskiwaniu pracy możemy bezpiecznie siedzieć w domu, a to dopiero początek korzyści.

Zdalna rekrutacja zyskuje na popularności

Zdalna rekrutacja zyskuje na popularności

Przoduje w tym sektor IT. Aż 90% firm z branży, które prowadzą rekrutację, oferuje możliwość zdalnej rekrutacji. 

Okres izolacji spowodował, że firmy technologiczne poszukujące pracowników przestawiły się na rekrutację zdalną. Jeszcze na początku roku pracodawcy w IT nie byli otwarci na prowadzenie procesów rekrutacyjnych całkowicie zdalnie, mimo że jest to branża innowacyjna, która wyznacza trendy technologiczne. Obecnie taka opcja znajduje się w zdecydowanej większości ofert pracy. W efekcie pracodawcy otrzymują więcej aplikacji, a proces rekrutacji odbywa się bardzo sprawnie. Myślę, że ten trend utrzyma się w branży IT. Pandemia nauczyła nas otwartości na zmiany i możliwości, jakie dają nowe technologie oraz rynek. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na programistów, którzy mają doświadczenie w utrzymywaniu sklepów e-commerce i wszelkiego rodzaju firm specjalizujących się w usługach dla tej branży. Poszukiwani są także specjaliści, którzy potrafią utrzymywać i rozwijać narzędzia online, zwłaszcza narzędzia do komunikacji i analiz, oraz eksperci od technologii mobilnych. Doświadczenie i umiejętności w tej dziedzinie są na wagę złota.

— Powiedziała w rozmowie z agencją Newseria Biznes Marta Steiner z zespołu produktu i marketingu w No Fluff Jobs.

Zobacz też: Nowa funkcja Apple Music na telewizorach Samsunga – teksty nadchodzą

Możliwość siedzenia w domu podczas rozmowy o pracę to nie tylko ochrona naszego zdrowia. Pozwala ona także na umówienie znacznie większej ilości rozmów na dany dzień, niż w momencie, kiedy musielibyśmy osobiście się na nich stawiać. Dodatkowo przełamuje to bariery odległości. Dzięki temu możemy dostać pracę w dowolnym miejscu na Ziemi niezależnie od tego, czy mieszkamy w wielkim mieście, czy małej, zapomnianej przez świat wiosce. Warunkiem jest tylko i wyłącznie dostęp do internetu.

Źródło: Newseria

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.