Maxime Béland, wiceprezes zarządu Ubisoftu, podał się do dymisji. Zdecydował się na ten krok w związku z oskarżeniami o napaść i wykroczenia, które pojawiły się w ostatnich tygodniach. Pierwsze plotki donosiły, że on i Tommy François zostali zwolnieni dyscyplinarnie. Jak widać do nie prawda. Ubisoft potwierdził, że François przebywa na urlopie w oczekiwaniu na wynik dochodzenia.

Ubisoft czekają zmiany kierownicze

Zmiany kierownicze w Ubisofcie

Poza krótkim stażem w Epic Games Béland działał dla Ubisoftu przez 20 lat. Pracował między innymi nad oryginalnymi grami Assassin’s Creed, Tom Clancy’s Splinter Cell Blacklist i Far Cry 4. Kilkunastu obecnych i byłych pracowników Ubisoft Toronto rozmawiało z serwisem Kotaku, który opublikował szczegółowy raport o rzekomym niewłaściwym postępowaniu w studiu. Mowa tu o sytuacji, która nie docenia wkładu kobiet, normalizuje seksizm i molestowanie i usprawiedliwia te zachowania. Natomiast skargi na nich nie są brane pod uwagę.

Zobacz też: Google Chrome na Androida wkrótce pozwoli na biometryczne uwierzytelnianie płatności

Oto pełne oświadczenie Ubisoftu dotyczące rezygnacji Bélanda:

Maxime Beland złożył rezygnację z pracy w Ubisoft, ze skutkiem natychmiastowym. Pomimo jego rezygnacji, nadal prowadzimy dochodzenie w sprawie postawionych mu zarzutów. Ponadto Tommy François został objęty urlopem dyscyplinarnym w oczekiwaniu na wynik dochodzenia. Inna osoba w naszym studiu w Toronto została zwolniona za angażowanie się w zachowania, które nie są zgodne z oczekiwaniami pracowników Ubisoft. Inne dochodzenia są w toku i będą prowadzone w sposób rygorystyczny. Firma Ubisoft nie będzie tolerować niewłaściwych zachowań w miejscu pracy i będzie nadal podejmować działania dyscyplinarne wobec wszystkich, którzy dopuszczają się nękania, dyskryminacji i innych zachowań naruszających nasz Kodeks sprawiedliwego postępowania.

Oprócz dochodzenia w sprawie zgłoszeń o niewłaściwych zachowaniach Ubisoft wprowadził anonimowy sposób zgłaszania molestowania, dyskryminacji i innych niewłaściwych zachowań. Ponadto producent gier przeprowadzi reorganizację Grupy kierowniczej oraz zatrudni kierownika ds. różnorodności i integracji.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.