Twitter to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, którego baza użytkowników liczy naprawdę wiele osób. Warto wiedzieć, że na rynku jest też wschodząca alternatywa dla tej platformy. Mowa oczywiście o aplikacji Parler, która w ostatnim czasie rośnie w naprawdę szybkim tempie. W przeciwieństwie do Twittera wspomniany serwis zapewnia swobodę wypowiedzi.

Alternatywa dla Twittera respektująca wolność słowa – oto Parler

Parler

Parler to alternatywa dla Twittera, która gwarantuje użytkownikom swobodę wypowiedzi. Oznacza to, że platforma nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, ani nie banuje niewygodnych kont – w przeciwieństwie do giganta, jakim jest Twitter. Przekonało się o tym m.in. wielu amerykańskich konserwatystów, których profile zostały zawieszone właśnie z uwagi na kontrowersyjne wypowiedzi. Spora część z nich zdecydowała się przenieść na Parlera, dzięki czemu liczba użytkowników platformy w ostatnim czasie urosła o gigantyczne 50%.

Zobacz także: Premiera RedmiBook 14 II i RedmiBook 16 – nowe laptopy Xiaomi dla wymagających

Aktualnie z Parlera aktywnie korzysta ponad półtora miliona osób. Nie jest to dużo, ale serwis stale rośnie i niewykluczone, że za kilka lat stanie się taką potęgą jak Twitter. Co by nie mówić – swoboda wypowiedzi w internecie jest bardzo ważna, a wszyscy, którzy nie zgadzają się z tym stwierdzeniem, prędzej czy później odczują tego skutki. Mowa tu przede wszystkim o Twitterze, który w ostatnim czasie rzeczywiście rozdał sporo banów, by uciszyć osoby mające poglądy niezgodne z jedynymi słusznymi. Aplikację Parler można pobrać z Google Play i App Store. Serwis jest również dostępny w wersji przeglądarkowej.

Źródło: The Post Millenial

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.