sony-ericsson-logo

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami jeszcze sprzed premiery Androida Ice Cream Sandwich, w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się w miarę jasnych deklaracji, związanych z udostępnieniem aktualizacji do najnowszego Androida. Tym razem przyszła kolei na Sony Ericssona.

Sony Ericsson jest kolejnym producentem, który zyskał dzięki zaoferowaniu szerokiej gamy smartfonów, wykorzystujących system Android. Dla użytkowników bardzo istotne jest jednak to, żeby producent możliwie jak najszybciej wypuszczał kolejne aktualizacje systemu.

Posiadacze telefonów z Androidem, które zostały stworzone przez Sony Ericssona, mają trochę więcej powodów do zadowolenia, niż użytkownicy smartfonów HTC. Holenderski oddział tej firmy poinformował, jak będzie wyglądał cały proces aktualizacji systemu. Okazuje się, że będzie on przeprowadzany w dwóch etapach.

Pierwszym etapem będzie udostępnienie aktualizacji do Androida 2.3.4 Gingerbread, dla wszystkich smartfonów z linii Xperia, które trafiły na rynek w 2011 roku. Następnie, po zakończeniu tego etapu rozpocznie się kolejny, który będzie się wiązał już z normalnym udostępnieniem Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Niektóre osoby najprawdopodobniej będą niezadowolone z powodu braku konkretnych terminów, jednak Sony Ericsson, w przeciwieństwie do HTC, dał dość jasno do zrozumienia, które modele będą objęte aktualizacjami. Dzięki temu użytkownicy, którym bardzo zależy na najnowszym systemie, mogą być spokojni.

Holenderski oddział Sony Ericssona poinformował jednocześnie, że wszystkie konkrety – włącznie z ewentualnymi terminami udostępniania aktualizacji dla poszczególnych krajów – powinny pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Nie do końca wiadomo, dlaczego Sony Ericsson zdecydował się na wydanie dwóch aktualizacji, zamiast od razu udostępnić swoim użytkownikom Androida Ice Cream Sandwich. Część osób dostrzega w tym jednak korzyści – np. możliwość wyboru. Użytkownik będzie mógł zdecydować, czy chce zainstalować najnowszego Gingerbreada, czy woli poczekać na Androida Ice Cream Sandwich.

źródło: Endgadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula