Czasami mamy tyle rzeczy na głowie, że nie jesteśmy w stanie się połapać bez porządnego planu dnia. Na szczęście istnieją aplikacje, takie jak Kalendarz Google, które pomagają w zarządzaniu napiętymi harmonogramami. Google aktualizuje teraz sposób, w jaki krótsze wydarzenia są wyświetlane w kalendarzu. Dzięki temu dokładniej odzwierciedlały prawidłową długość danego zadania i tym samym rzut oka na plan dnia stanie się o wiele bardziej czytelny.

Kalendarz Google z lepszym planowaniem dnia

Kalendarz Google z lepszym planowaniem dnia

Zapowiedź ta pojawiła się na blogu G Suite. Nowa funkcja dla niektórych osób jest dostępna już od dziś. Jednak większość będzie musiała na nią poczekać około miesiąca. Wszystko przez jej powolne dodawanie w coraz szerszych kręgach aktualizacji. Polega ono na drobnej zmianie w prezentacji wydarzeń. Zmiana w wyglądzie sprawia, że dane wydarzenie, zależnie od długości ma różną wysokość komórki. Z powodów związanych wykorzystywanym pismem funkcja ta nie będzie domyślnie włączona dla kont w języku arabskim, chińskim, japońskim czy koreańskim. Wszystko to ze względu na problemy z czytelnością przy tak małych rozmiarach.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Inteligentne drzwi od Xiaomi – kiedy pukanie jest już niemodne

Mamy więc do czynienia z naprawdę niewielkim dodatkiem, który jednak w znacznym stopniu poprawia odbiór treści przekazywanych przez aplikację. Aż się człowiek zaczyna zastanawiać, dlaczego nikt w Google nie wpadł na to wcześniej? To jedno z tych rozwiązań, które można określić mianem tak prostych, że aż genialnych. Oczywiście dopiero wypróbowanie tej funkcji w praktyce powie mi, czy te moje zachwyty nie są jednak mocno nad na wyrost. Obawiam się zwłaszcza tego, jak mają wyglądać te bardzo krótkie spotkania. Czy takie na 5 minut w ogóle będzie czytelne?

Źródło: Androidpolice
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.