Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło konkurs związany z Europejskim Tygodniem Kodowania (CodeWeek), do zdobycia jest 1000 nagród. Na zwycięzców czekają mini maty do nauki podstaw programowania offline wraz z zestawem zadań.

Konkurs z okazji CodeWeek, a w nim 1000 nagród do zdobycia – jak wziąć udział?

konkurs CodeWeek 1000 nagród

Niedawno pisaliśmy, że wydarzenie #CodeWeek2020 odbędzie się za mniej niż 100 dni. Europejski Tydzień Kodowania ma za zadanie promować programowanie i umiejętności cyfrowe. W związku z niepewną sytuacją epidemiczną, w tegorocznej edycji resort cyfryzacji chce wyróżnić inicjatywy online, które będą częścią całego wydarzenia. Przypomnijmy – siłą CodeWeek są właśnie liczne akcje oddolne.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Właśnie z oddolnymi inicjatywami online jest związany ogłoszony konkurs. Chętni powinni możliwie szczegółowo opisać akcję, którą planują zorganizować w ramach #CodeWeek2020. Kolejny krok to dodanie swojego wydarzenia na stronie codeweek.eu/add. Następnie trzeba wypełnić formularz konkursowy. Jeśli znajdziemy się na liście laureatów, organizatorzy poinformują nas o tym drogą mailową. Szanse na to są duże – jak już wspominaliśmy, przewidziano aż 1000 mat do programowania offline.

Czytaj także: Tańczące roboty Pepper i Spot zamiast cheerleaderek na meczu baseballa

CodeWeek to wydarzenie, które odbywa się w całej Europie. Ważnym elementem Europejskiego Tygodnia Kodowania jest rywalizacja państw. Im więcej inicjatyw związanych z CodeWeek zgłoszą obywatele danego kraju, tym lepiej. W ubiegłym roku Polska zajęła drugie miejsce w rankingu, natomiast w 2018 nasz kraj zdobył trzecie miejsce.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.