Roboty zamiast cheerleaderek? Właśnie taka zamiana ról miała miejsce wczoraj w Japonii, a dokładnie w mieście Fukuoka, gdzie odbył się mecz SoftBank Hawks – Tohoku Rakuten Golden Eagles. Urządzenia Pepper i Spot zaprezentowały niecodzienny pokaz w rytm muzyki.

Roboty zamiast cheerleaderek – przyczynić do tego mógł się koronawirus

Wspomniany już mecz baseballa został rozegrany na obiekcie Fukuoka PayPay Dome – pierwszym zadaszonym stadionie w Japonii. Na trybunach nie było widzów – ze względu na epidemię koronawirusa rozgrywki odbywają się przy udziale samych sportowców. Prawdopodobnie cheerleaderki z powodu covid-19 także nie mogłyby być wpuszczone na stadion.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Mecz SoftBank Hawks – Tohoku Rakuten Golden Eagles był jednak transmitowany w telewizji oraz w internecie. Oglądanie wydarzenia miał urozmaicić widzom pokaz taneczny w wykonaniu… robotów. Na stadionie wystąpiła grupa składająca się z 19 humanoidów Pepper oraz 20 robo-psów Spot. Roboty Pepper oraz Spot miały już okazję współpracować wcześniej w występach tanecznych. Pokaz na obiekcie Fukuoka PayPay Dome wykonała jednak grupa licząca kilkadziesiąt robotów, a to niecodzienne zjawisko mogli obserwować na żywo widzowie przed telewizorami i komputerami.

Czytaj także: Martwisz się o cyberbezpieczeństwo? Sprawdź swój router! Może Cię czekać niemiła niespodzianka

Twórcy robotów Pepper zaprojektowali je tak, by mogły obsługiwać klientów. Natomiast urządzenia Spot, które swoim wyglądem przypominają psy, potrafią np. kontrolować, co dzieje się w danych obiektach. Kilka tygodni temu tzw. Robo-pies zasłynął z tego, że namawiał spacerowiczów, by ci zachowali odstęp w związku z epidemią. Miało to miejsce w Singapurze.

źródło: robostart.info, GeekWeek

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.