Chińskie programy dostępne w sklepach z aplikacjami od zawsze były krytykowane za niejasną politykę prywatności i brak informacji o tym, co dzieje się z przesyłanymi danymi. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że TikTok i inne popularne chińskie aplikacje straciły wielu użytkowników z powodu blokady nałożonej przez Indie. Okazuje się, że to nie koniec problemów dla twórców tych programów. W wywiadzie z Fox News sekretarz stanu Mike Pompeo poinformował, że rząd myśli o nałożeniu podobnej blokadzie na chińskie aplikacje.

USA myśli o blokadzie chińskich aplikacji. Decyzja zostanie podjęta wkrótce

TikTok zablokowany w Indiach

Jak podaje Fox News, sekretarz stanu Mike Pompeo poinformował, że Stany Zjednoczone myślą o wprowadzenie blokady dla chińskich aplikacji społecznościowych, takich jak TikTok. Powodem takich rozważań ma być obawa o dane obywateli USA. Sekretarz wspomniał, że nie chce, by takie informacje znajdowały się w rękach Komunistycznej Partii Chin. Mike Pompeo wyjaśnił jednak, że ewentualna decyzja należy do Donalda Trumpa.

Zobacz także: Brytyjczycy rezygnują z Huawei – do końca roku ich sprzęt 5G zniknie z użytku

Do sprawy odniósł się również przedstawiciel TikToka. Wyjaśnił, że wszystkie dane amerykańskich użytkowników przechowywane są na serwerach zlokalizowanych w ich kraju, a prywatność jest dla firmy sprawą pierwszorzędną. Wygląda jednak na to, że oświadczenie nie wywarło zbyt dużego wrażenia na rządzie Stanów Zjednoczonych. Tylko czas pokaże, jaka decyzja zostanie podjęta.

Źródło: Fox News

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.