Google ma w swoim portfolio całą masę przeróżnych aplikacji. Spora część z nich już dawno temu załapała się na ciemny motyw, ale ostały się też „rodzynki”, które jeszcze go nie dostały. Dobra wiadomość jest taka, że dzisiaj gigant z Mountain View oficjalnie potwierdził, iż Dokumenty, Arkusze i Prezentacje w końcu doczekały się wyczekiwanej wersji kolorystycznej. Lepiej późno niż później.

Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google z ciemnym motywem

Dokumenty Arkusze Prezentacje Google Ciemny motyw

Dokumenty, Arkusze i Prezentacje to bardzo dobre i cenione przez użytkowników aplikacje Google. Dotychczas do perfekcji brakowało im ciemnego motywu, ale na szczęście dzisiaj sytuacja się zmieniła, bo nowa kolorystyka w końcu dotarła do pierwszych użytkowników aplikacji w wersji na smartfony z Androidem. Zanim nowość zawita do wszystkich, może upłynąć nawet więcej niż 15 dni.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: POCO M2 Pro oficjalnie zaprezentowany – w tej cenie szykuje się murowany hit!

Ciemny motyw w tytułowych aplikacjach automatycznie dostosowuje się do ustawień systemowych. Jednocześnie można go włączyć „na sztywno” w ustawieniach lubianych programów. Zespół programistów Google dołożył wszelkich starań, aby tworzone przez użytkowników treści były odpowiednio dopasowywane do słabego oświetlenia, co z pewnością nie było łatwe, biorąc pod uwagę fakt, że we wszystkich aplikacjach można wybrać naprawdę wiele kombinacji kolorystycznych. Na chwilę obecną nie jest jasne, kiedy ciemny motyw trafi do Arkuszy, Dokumentów i Prezentacji Google w wersji na smartfony z systemem iOS. Pewne jest jednak, że prędzej czy później użytkownicy iPhone’ów doczekają się tej niezwykle potrzebnej nowości.

Źródło: PhoneArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.