Fani serii Pixel od Google z niecierpliwością czekają na średniaka Pixel 4a. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy ten smartfon ujrzy światło dzienne. Smartfon ten niedawno otrzymał certyfikaty od singapurskiej firmy IMDA i indyjskiej BIS. Mogłoby się wdawać, że zadebiutuje on już w tym miesiącu. Jednak istnieją pogłoski, że jego premiera odbędzie się w tym samym terminie, co serii Pixel 5. 

Pixel 5 na renderach

Pixel 5 ma zadebiutować natomiast w październiku tego roku. Pigtou we współpracy z XLeaks7 udostępniło rendery CAD najnowszego smartfona od Google, które możecie podziwiać na powyższym filmie. Wyciek ujawnił, że Google Pixel 5 ma wymiary 144,6 × 70,4 × 8 mm. Jednak przy module aparatu jego grubość może wzrosnąć nawet do 9,5 mm. Wygląd Pixel 5 nie różni się zbytnio od Google Pixel 4 z ubiegłego roku. Firma trzyma się swojego oryginalnego i nieco surowego stylu, który wielu osobom bardzo się podoba. Smartfon ma dostać 5,78-calowy wyświetlacz. Rendery CAD pokazują, że jest otoczony dość grubymi i symetrycznymi ramkami. W lewym górnym rogu wyświetlacza znajduje się otwór, gdzie umieszczono aparat selfie. 

Zobacz też: Note 20 Ultra, Indie vs TikTok i pieniądze Netflixa – Newsy #25

W urządzeniach z serii Pixel 4 brakowało skanera odcisków palców. Zamiast niego mieliśmy jedynie skanowanie twarzy. Rendery jego następcy dość jasno wskazują na obecność skanera linii papilarnych na pleckach urządzenia. Na dolnej krawędzi obudowy ma się znajdować port USB-C. Nieestety, nie znajdziemy w nim portu Jack 3.5 mm. Ten niestety przestał już być standardem wyposażenia. Warto jednak podkreślić, że ten render nie musi wcale być autentyczny. Możliwe, że to jedynie efekt wesołej twórczości jakiegoś fana marki. Dlatego też warto potraktować go z lekką dozą sceptycyzmu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.