Redmi K40 w grudniu 2020

Redmi K40 jeszcze w tym roku? Znamy część specyfikacji

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Digital Chat Stationto odpowiada za najbardziej trafne przecieki, przynajmniej jeśli chodzi o sprzęty chińskich marek. Jego najnowszy wpis na chińskim portalu społecznościowym Weibo ujawnił, że nadchodząca seria Redmi K40 może mieć swoją premierę już w czwartym kwartale 2020 roku. Co ciekawe sercem podstawowej wersji urządzenia nie zostanie układ od MediaTeka. Zamiast tego mamy zobaczyć w nim jeszcze niewydany procesor od Qualcomma.

Redmi K40 w grudniu 2020

Redmi K40 w grudniu 2020

Warto dodać, że to właśnie od niego pochodzą informacje o Redmi K30 Ultra z procesorem Dimensity 1000+ firmy MediaTek. Według Digital Chat Station, po tej linii produktów, następną pozycją będzie seria Redmi K40. Ta ma zostać wprowadzona na rynek w IV kwartale 2020 roku, przynajmniej jeśli chodzi o model podstawowy. Natomiast wersja Pro zostanie wprowadzona na rynek w pierwszym kwartale 2021 roku. Ponadto, Redmi K40 będzie podobno wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 775. Wersja Pro ma dostać Snapdragona 875. Taki scenariusz wbrew pozorom jest jak najbardziej prawdopodobny.

Zobacz też: Amazfit Band 5 nadciąga. Czyżby Mi Band 5 w przebraniu?

Qualcomm przyjął nową politykę wydawniczą w tegorocznej serii procesorów. Z tego też powodu flagowy układ zadebiutował razem z najwydajniejszym procesorem ze średniej półki. Warto tu podkreślić, że obydwa procesory swoją premierę miały na początku grudnia 2019 roku. Dodatkowo Xiaomi to największy klient Qualcomma i firmy bardzo ściśle ze sobą współpracują. Dlatego scenariusz, w którym Redmi K40 debiutuje razem z procesorami Amerykanów, jest jak najbardziej prawdopodobny. Tym samym smartfon ten trafiłby na sklepowe półki jeszcze w tym roku, tuż przed świętami. Sam Redmi K40 Pro mógłby natomiast zadebiutować zaledwie kilka tygodni później, więc na początku 1Q 2021 roku. Mimo wszystko nie zapominajmy, że to wciąż jedynie przecieki.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy