Francja chce u siebie 5G Huaweia

Francja dopuści Huaweia do przetargu 5G, ale niechętnie

Newsy

Blokada nałożona na Huaweia w Stanach Zjednoczonych to nie wszystko. Rząd USA nadal wywiera presję na swoich sojuszników, aby zbojkotowali rozwiązania 5G od Huaweia. Wysiłki te przynoszą rezultaty, ponieważ niektóre kraje, takie jak Wielka Brytania, już teraz planują całkowite odcięcie się od tego dostawcy. Z drugiej strony, Francja nie planuje wprowadzania takiego zakazu. Jednak oficjalnie przyznaje, że nie zamierza zachęcać nikogo do korzystania z rozwiązań Huaweia. 

Francja dopuści 5G Huaweia

Francja dopuści 5G Huaweia

Szef francuskiej agencji ochrony cyberprzestrzeni ANSSI oświadczył, że nie będzie całkowitego zakazu używania sprzętu Huawei przy wprowadzaniu francuskiej sieci telekomunikacyjnej 5G. Dodał przy tym, że prosił operatorów, żeby tego nie robili. 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Mogę powiedzieć, że nie będzie całkowitego zakazu. Jednak zachęcamy operatorów, którzy obecnie nie używają sprzetu Huaweia, aby tego nie robili. 

— powiedział Guillaume Poupard w wywiadzie dla gazety Les Echos.

To potwierdza wcześniejsze doniesienia Reutersa. Agencja prasowa twierdziła, że Francja nie zamierza blokować Huaweia. Jednak przy okazji kraj ten ma starać się utrzymać rozwiązania Chińczyków z dala od głównej infrastruktury sieciowej. Wszystko przez to, że główna sieć komórkowa niesie ze sobą większe ryzyko związane z nadzorem, ponieważ przetwarza ona poufne informacje, takie jak dane osobowe klientów.

Zobacz też: LG dostało niesamowitą szansę na odbicie się od dna – firma chce ją wykorzystać

Rząd Stanów Zjednoczonych wielokrotnie twierdził, że sprzęt 5G Huaweia może być wykorzystywany przez Chiny do szpiegowania Zachodu. Stąd stała presja na sojuszników, aby korzystali z alternatywnych rozwiązań zamiast chińskiej firmy. Stany Zjednoczone zaoferowały nawet, że zapewnią finansowanie dla krajów, które będą kupować narzędzia 5G od rywali Huawei. Sam producent kilkakrotnie zaprzeczał, że jego przekładnie 5G stanowią jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa ze strony Chin. Warto również dodać, że liczne audyty nie wykazały żadnych furtek bezpieczeństwa w sprzęcie Huaweia, natomiast Stany Zjednoczone nie dostarczyły dowodów przeciwko firmie.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x