Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Z tego też powodu cyberprzestępcy bardzo chętnie obierają za swój cel osoby, które z niego korzystają. Jeśli dostałeś w ostatnim czasie maila z informacją o podejrzanej aktywności na twoim koncie, związaną z zamówieniem reklamy, to możesz spać spokojnie – to tylko jedno z wielu oszustw.

Wymagana dopłata za reklamy na Facebooku – uwaga na to oszustwo

Facebook oszustwo reklama

W ostatnim czasie wielu użytkowników Facebooka, a także osoby, które nie mają konta na portalu Marka Zuckerberga, otrzymały dziwną wiadomość na swojego maila zatytułowaną „Podejrzana aktywność na twoim koncie”. Nadawcą jest rzekomo Facebook, ale po przyjrzeniu się adresowi, z którego została wysłana wiadomość, wyłania się mail w zupełnie innej domenie, co od razu informuje, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzenie adresu nadawcy to często jedyna metoda na ocenienie, czy mail jest prawdziwy, czy też nie – opisywana wiadomość wygląda dokładnie tak, jak te, które wysyła Facebook. Oszuści się przyłożyli, przez co bez podejrzenia adresu nadawcy nie sposób jej odróżnić od autentycznej.

Zobacz także: Sieci 5G daleko do ideału – Qualcomm jest tego świadomy i wie jak to naprawić

Treść zawarta w wysyłanych do ludzi mailach dotyczy zamówienia reklamy na kwotę 375 złotych, które rzekomo zostało wykonane na naszym koncie. Oszuści dają potencjalnym ofiarom dwie opcje – potwierdzenie zamówienia lub anulowanie go. Pierwszy przycisk przekierowuje na prawdziwą stronę Facebooka, a drugi do bardzo podejrzanej witryny, która najprawdopodobniej jest zawirusowana. Jeśli więc dostaliście podobną wiadomość, to najlepiej ją po prostu usunąć – pod żadnym pozorem nie należy klikać w odnośniki w niej zawarte, bo może się to skończyć naprawdę źle.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.