Przenośny klimatyzator Sony Reon Pocket, może być wybawieniem dla wszystkich tych, którzy źle znoszą upały. Zważywszy na to, że klimat się zmienia i prawdopodobnie do upałów trzeba się będzie przyzwyczaić, tego typu rozwiązania mogą zyskiwać na popularności. Wprawdzie produkt nie wyszedł dokładnie spod skrzydeł Sony, ale Japończycy firmują go swoją nazwą. Co ma do zaoferowania i dlaczego warto go znać?

Przenośny klimatyzator Sony Reon Pocket

Przenośny klimatyzator Sony Reon Pocket
Fot. Sony Reon Pocket

Sony ma swój własny program, gdzie wspiera start-upy, a dziełem jednego z nich jest właśnie Reon Pocket. Sam projekt narodził się w głowach jego twórców jakiś rok temu, ale od teraz można go w końcu kupić. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że niestety tylko w Japonii i nie jest specjalnie tani. To może nie dziwić, bo przecież mówimy o produkcie dość niszowym (jeszcze), ale przenośny klimatyzator Sony Reon Pocket może stać się prawdziwym hitem.

Ważne jest tutaj to, że Reon Pocket nie obniży temperatury w pokoju, a jedynie sprawi, że nam będzie chłodniej. Nosi się go bowiem przypiętego do specjalnej koszulki, którą kupuje się razem ze sprzętem (kolor biały lub beżowy, cena około 65 złotych). Przy karku znajduje się kieszonka, gdzie umieszcza się Reon Pocket, a sterowanie odbywa się poprzez specjalną aplikację (iOS oraz Android). W ten sposób taki przenośny klimatyzator jest w stanie schłodzić kark oraz szyję, co sprawia, że odczucie chłodu ma obejmować całe ciało. Sprzęt waży niecałe 90 gramów i działać ma około 2,5 godziny na jednym ładowaniu.

Zobacz też: Recenzja Honor Magic Watch 2 – smartwatch dla tych, którzy wiedzą, czego oczekują.

Jeżeli chodzi o jego możliwości, to ma ponoć obniżać temperaturę o około 5 stopni, ale potrafi ją także podnieść. Można więc z niego korzystać przez cały rok. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by sprzęt trzymać w dłoni, a nie w koszulce. Za Reon Pocket zapłacimy w Japonii 13 tysięcy jenów, czyli około 480 złotych (bez podatków). Dość sporo, ale jeżeli spełnia zadanie, to z pewnością znajdą się na niego chętni.

Źródło: GizmoChina / Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.