Apple to prawdziwy gigant, który ma w ofercie sporo ciekawych urządzeń. Wszystkie z nich działają pod kontrolą autorskiego oprogramowania Apple. Zarówno na macOS, iOS jak i iPadOS jest dostępny Pęk kluczy iCloud. To nic innego, jak zwykły menadżer haseł. W iOS 14 ta niezwykle przydatna funkcja wzbogaci się o bardzo ciekawą nowość, dzięki której użytkownicy dowiedzą się, czy ich hasła wyciekły.

Powiadomienia o wycieku haseł w Pęku kluczy na iOS 14

iOS 14 pęk kluczy powiadomienia o wycieku haseł

Pęk kluczy na systemach operacyjnych Apple działa bardzo prosto. Funkcja synchronizuje bowiem wszystkie hasła za pomocą iCloud pomiędzy wieloma urządzeniami firmy. Dzięki temu rozwiązaniu można np. w prosty sposób użyć na iPhonie hasła, które zostało zapisane na komputerze Mac. Pęk kluczy już teraz sprawuje się bardzo dobrze, ale wraz z iOS 14 dostanie funkcję, która będzie informowała użytkowników, gdy ich hasła wyciekną.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Opaska Xiaomi Mi Band 4C oficjalnie zaprezentowana – tak dużo za tak niewiele pieniędzy

Jakby tego było mało, przy słabych hasłach pojawi się odpowiednia informacja sugerująca ich zmianę, bo obecnie są łatwe do odgadnięcia i stanowią ryzyko. Co więcej, w Pęku kluczy będą również widoczne sugestie zmiany haseł, które zawierają znane schematy znaków, takie jak np. 123. Nie da się ukryć, że nie mamy do czynienia z niczym odkrywczym, bo przecież niemal każdy menadżer haseł posiada już taką funkcję, ale mimo wszystko to naprawdę dobra wiadomość. Apple rozwija swoje rozwiązania w swoim tempie, więc jak to mówią – lepiej później niż późno.

Źródło: 9to5Mac
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.