htc-logo

Pierwsze emocje związane z premierą Androida Ice Cream Sandwich opadły. W tej chwili posiadacze smartfonów z tym systemem zaczynają się zastanawiać, czy ich urządzenia otrzyma aktualizację do Androida 4.0. Znamy już stanowisko HTC.

Dość oczywiste jest to, że każdemu posiadaczowi smartfona zależy na tym, aby jego urządzenie otrzymało dostęp do najnowszego wydania Androida. W ten sposób użytkownik ma możliwość korzystania z bardziej dopracowanego systemu, który oferuje znacznie więcej niż poprzednie wersje.

Pierwszą firmą, która zabrała głos w sprawie aktualizacji do Androida ICS, jest tajwański koncern – HTC. Niestety, ale w oświadczeniu nie padają żadne konkrety. Dowiadujemy się, że trwają aktualnie testy najnowszego systemu Google i dopiero za jakiś czas zapadną decyzje związane z tym, które modele otrzymają Ice Cream Sandwich.

Producent przy okazji próbuje wszystkich zapewnić, że zależy mu na tym, aby lista telefonów, która otrzyma Androida ICS była możliwie jak najdłuższa. Na tę chwilę nie wiemy praktycznie nic – HTC nie pokusiło się nawet o podanie orientacyjnych terminów związanych z zakończeniem fazy testów.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Użytkownicy smartfonów tajwańskiego producenta nie kryją niezadowolenia i to nie tylko z powodu ryzyka pozostania bez aktualizacji. Problemem dla wielu jest konieczność długiego oczekiwania na to, aż HTC będzie w stanie klarownie określić swoje plany związane z wydaniem Androida ICS.

Brak konkretów nie działa zbyt korzystnie na wizerunek firmy, która wyrosła na jednego z liderów w dziedzinie produkcji smartfonów z systemem Android. Spora część użytkowników liczyła na to, że być może HTC postanowi wprowadzić zmiany w kwestii aktualizacji systemu w swoich smartfonach właśnie przy okazji nowego Androida.

Pozostając przy temacie aktualizacji do Androida ICS, swojego niezadowolenia nie kryją również osoby, które rozważają zakup Motoroli Droid RAZR. Większość osób liczyła na to, że aktualizacja jest kwestią dni lub tygodni. Okazało się jednak, że Motorola udostępni Ice Cream Sandwich dla swojego flagowego smartfona dopiero w pierwszym kwartale 2012 roku.

źródło: HTC

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula