Mapy sieci 5G w Polsce

Brytyjczycy rezygnują z Huawei – do końca roku ich sprzęt 5G zniknie z użytku

Newsy

Mogłoby się wydawać, że Wielka Brytania już wie, jak będzie zbudowana ich infrastruktura 5G. Jednak w życiu stałe są tylko zmiany, więc premier Boris Johnson postanowił posłuchać sugestii Donalda Trumpa i wycofać części Huawei związane z tą siecią. Na etapie planowania wydaje się to jeszcze sensowne, ale… ta sieć już istnieje, maszty już stoją. Tym bardziej dziwi ta decyzja, gdyż Brytyjczycy nie mieli obaw co do jakości dostarczanych produktów przez Chińczyków.

Wielka Brytania wycofa części Huawei ze swojej infrastruktury 5G

Brytyjski premier używa Huaweia P20

Premier Wielkiej Brytanii niejednokrotnie zapewniał, że infrastruktura, którą oferuje Huawei, jest zarówno najtańsza, jak i najlepsza. Specjalnie powoływane jednostki kontrolują firmę na wyspach – one również nie widzą przeciwwskazań, aby nie skorzystać z oferty Chińczyków. Dlatego mogło się wydawać, że całe zamieszanie dobrnęło do końca i sieć 5G w Wielkiej Brytanii będzie opierać się na sprzęcie Huawei. To jednak umowa została zerwana. To, co już zostało zainstalowane i teoretycznie działa, zostanie usunięte do końca roku. Paweł informował Was, że Brytyjczycy szukają zastępstwa dla Huawei. Niemniej nikt się nie spodziewał, że będzie to wiązało się właśnie z taką decyzją. Dzisiaj oficjalnie nie mówi się, czyje części zostaną zastosowane. Prawdopodobnie sama Wielka Brytania nie jest tego w 100% pewna.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Uważajcie na prezenty od Allegro – nie ma nic za darmo!

Reakcja Huawei była natychmiastowa i nie mogła być inna. Firma wyraża swoje zdziwienie i zachęca do tego, aby opierać swoje decyzje na faktach, aniżeli na spekulacjach. Naturalnie Brytyjczykom pomogą Stany Zjednoczone, aby wskazać, czyja technologia jest godna zaufania i powinna zostać wykorzystana. Jak myślicie, kto wygra to starcie?

Źródło: Phone Arena

Oświadczenie Huawei w sprawie brytyjskiej decyzji na temat rozwiązań 5G Huawei

„Przyjęliśmy tę decyzję z rozczarowaniem, ale jest ona przede wszystkim złą wiadomością dla każdego, kto w Wielkiej Brytanii korzysta z telefonu komórkowego. Grozi ona przeniesieniem Wielkiej Brytanii na pas powolnego ruchu w kwestiach cyfryzacji, a także podniesieniem kosztów usług i pogłębieniem cyfrowych nierówności. Zamiast dążenia do lepszych rozwiązań, rząd Wielkiej Brytanii obrał właśnie kurs na gorsze, a my zachęcamy go do ponownego rozważenia tej kwestii. Jesteśmy przekonani, że kolejne restrykcje nakładane na Huawei przez USA nie wpłynęłyby na bezpieczeństwo produktów, które oferujemy w Wielkiej Brytanii.

Niestety, kwestia naszej przyszłości w Wielkiej Brytanii została upolityczniona – nie chodzi tu o bezpieczeństwo, a o amerykańską wojnę handlową. Przez ostatnich 20 lat Huawei koncentrował się na łączeniu ludzi i organizacji w Wielkiej Brytanii i jako odpowiedzialna firma będziemy w dalszym ciągu wspierać naszych klientów.

Planujemy przeprowadzenie szczegółowej analizy tego, w jaki sposób dzisiejsze ogłoszenie wpływa na nasz biznes w tym kraju. Deklarujemy również gotowość do współpracy z rządem w celu ustalenia jak Huawei może nadal przyczyniać się do budowania cyfrowej Wielkiej Brytanii”.

Edward Brewster, rzecznik prasowy Huawei w Wielkiej Brytanii


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x