ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadchodzi nowy ASUS Transformer [Wideo]

Autor: Filip Brodecki Kategoria: Newsy

ASUS-Transformer-2
Pierwszy tablet ASUS działający pod kontrolą Androida Honeycomb, EeePad Transformer jest wspaniałym urządzeniem. Dzięki swojej stacji dokującej wyposażonej w klawiaturę, drugą baterię i kilka portów zyskał on uznanie wielu użytkowników, którzy dodatkowo mogli cieszyć się nim wydając na niego mniej pieniędzy niż w wypadku wybrania konkurencyjnego modelu. 

Jako że producent sam uznał wypuszczenie Transfomera za wielki sukces, zaraz zaczęły pojawiać się plotki sugerujące prace nad następcą popularnego na całym świecie tabletu. Główną zmianą jaką mamy zobaczyć w drugiej odsłonie urządzenia to czterordzeniowy procesor Kal-El oraz wypuszczony kilka godzin temu Android Ice Cream Sandwich zamiast Honeycomba.

Asus jak na razie milczał na temat wszelkich spekulacji, aż do teraz. Kilka godzin temu, na oficjalnym kanale YouTube producenta, pojawił się krótki filmik o nazwie „The Next Transformation” sugerującej tylko jedno. Na wideo możemy zobaczyć urządzenie, które najprawdopodobniej będzie następca innowacyjnego Transformera.

https://www.youtube.com/watch?v=Dp6MZupUq78

Na filmiku nie pojawiają się żadne dokładne informacje na temat tabletu oraz jego specyfikacji, i jak zwykle w takim wypadku, zdani jesteśmy na własną spostrzegawczość. Oprócz zmienionego dizajnu samego Transformera oraz klawiatury, na obudowie obok aparatu możemy zobaczyć lampę błyskową LED, której zdecydowanie brakowało w oryginalnej wersji Transformera. Jednak co najbardziej przykuwa naszą uwagę i powoduje tzw. efekt 'WOW’ to grubość urządzenia. Na pierwszy rzut oka widać, że pracownicy ASUSa zdecydowanie odchudzili tablet oraz stację dokującą. Nowy Transfomer przypomina raczej jeden z nowych ultrabooków niż swojego poprzednika, który mimo wszystko nie należał do najcieńszych urządzeń.

Miejmy nadzieję, że ASUS wkrótce zaspokoi nasz głód informacji wypuszczając pełną listę specyfikacji oraz dane na temat ceny oraz daty premiery Transformera 2.

źródło: YouTube 

Sprawdź najnowsze wpisy