Gmail to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych usług Google i jedna z najpopularniejszych w swojej kategorii. Skrzynka pocztowa, która stanowi dostęp do mnóstwa usług i po prostu ułatwia życie. Jednak czasami zdarzają się z nią problemy, o czym mogliście przekonać się przez ostatnie dni. Otóż o wielu mailach, które do Was doszły, mogliście w ogóle się nie dowiedzieć, gdyż trafiły do spamu. Google szybko zareagowało i dzisiaj problem teoretycznie został rozwiązany.

Za dużo maili trafiało do spamu – Gmail zbyt rygorystycznie je filtrował, ale Google naprawiło problem

Gmail problem z wysyłaniem wiadomości

Od około tygodnia wielu użytkowników zaczęło skarżyć się na to, że ich skrzynka pocztowa jest… mniej oblegana. Naturalnie tyczy się to wyłącznie Gmaila, który postanowił bardziej rygorystycznie traktować wiadomości. W ten sposób zamiast w skrzynce odbiorczej liczba nieodczytanych wiadomości rosła w ramach folderu ze spamem. Oczywiście wprost nie dostajemy powiadomień o tej poczcie, więc trzeba było zauważyć, że coś nowego się pojawiło. Pół biedy, jeśli faktycznie rzuca nam się to w oczy, bo dostajemy mało niechcianych wiadomości. Gorzej, gdy ten folder jest ukryty i w ogóle do niego nie zaglądamy. Niemniej Google już poinformowało, że namierzyło problem i go rozwiązało, więc Gmail ma już wrócić do normalności.

Zobacz też: Co nam dają wyświetlacze 120 Hz? Programista wyjaśnia i ocenia.

Tym sposobem warto sprawdzić, czy coś istotnego nie pojawiło się w spamie, aczkolwiek trzeba być rozważnym. W końcu teraz to użytkownik musi ocenić, czy faktycznie dana wiadomość jest ważna oraz nie narazi go na zainfekowanie komputera. Oczywiście nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę, gdyż domyślnie Gmail czyści folder spam.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.