Do wydarzenia #CodeWeek2020 pozostało mniej niż 100 dni – tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania będzie wyjątkowa. Start wydarzenia jest planowany na 10 października, ale Ministerstwo Cyfryzacji zachęca, by już teraz rozpocząć przygotowania.

#CodeWeek2020 – dlaczego ta edycja będzie wyjątkowa?

#CodeWeek2020 wyjątkowa edycja
fot. codeweek.eu

Choć mówimy o Europejskim Tygodniu Kodowania, to wydarzenie tak naprawdę potrwa przez dwa tygodnie. Trudno przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja z pandemią koronawirusa (niektórzy przewidują nadejście drugiej fali wirusa jesienią), przez co nie wiadomo do końca, jakie aktywności uda się zorganizować podczas wydarzenia. Z pewnością odbędą się liczne inicjatywy online, a ich organizatorzy mogą liczyć na nagrody. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać wkrótce.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W poprzedniej edycji CodeWeek wzięło udział 4,2 mln osób. Na czym polega CodeWeek? Na wydarzenie składają się liczne oddolne inicjatywy. Celebrujemy kreatywność, współpracę i udowadniamy, że programowanie jest dla wszystkich – wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji. Jest też aspekt związany z rywalizacją – państwa biorące udział w wydarzeniu ścigają się o to, w którym z nich odbędzie się najwięcej inicjatyw związanych z wydarzeniem. W ubiegłym roku w Polsce powstało ponad 15 tysięcy inicjatyw, co dało nam drugie miejsce na podium. Resort cyfryzacji zachęca, by już teraz zastanowić się nad tym, jaką aktywność podczas CodeWeek możemy zorganizować. Zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Brawo Google! Wystarczyło 6 lat, aby Chrome na Androida poznał 64 bity

Organizując inicjatywę z myślą o CodeWeek, należy zawrzeć w niej elementy logicznego myślenia oraz rozwiązywania zagadek. Jeśli ktoś czuje się na siłach, może postawić na bardziej zaawansowane elementy programowania. Swoją inicjatywę można zarejestrować na stronie codeweek.eu/add.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.