Redmi K40 w grudniu 2020

Redmi K30 Ultra – nowy model z MediaTek na pokładzie?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Redmi K30 Ultra będzie najprawdopodobniej kolejnym przedstawicielem serii, który pojawi się na rynku. Wygląda też na to, że procesorem zarządzającym zostanie tutaj MediaTek, co może być małym zaskoczeniem. Szczególnie że model z dopiskiem Pro na pokładzie miał Qualcomm Snapdragon 865. Co jeszcze wiadomo o sprzęcie?

Redmi K30 Ultra – co już wiadomo?

Redmi K30 Ultra przecieki
Fot. Redmi K30 Pro

Do informacji o Redmi K30 Ultra dotarł jeden z członków XDA-Developers, a wzmiankę o modelu znalazł w kodzie MIUI 12. Tam znalazła się informacja o smartfonie, który nazwano „cezanne” i który właśnie ma finalnie nazywać się Ultra. Będzie to już kolejne urządzenie z tej serii i jak widać, Redmi nie zamierza odpuszczać. Mamy już takie modele jak Redmi K30 (w wersji 4G oraz 5G), Redmi K30 Pro, Redmi K30 Pro Zoom Edition czy Redmi K30i 5G. Nie powinniśmy także zapominać o POCO F2 Pro, które jest niczym innym, jak wersją K30 Pro z inną nazwą producenta.

Nie jest sprecyzowane, jaki konkretnie model procesora od MediaTek znalazłby się na pokładzie Redmi K30 Ultra, ale najprawdopodobniej byłbym to Dimensity 1000. Warto także wspomnieć, że sam smartfon wyposażony byłby w podobny zestaw aparatów, co wersja K30 Pro. I to właściwie tyle, ile na ten moment wiadomo o nowym Redmi. Nie jest jasne, czy urządzenie będzie skierowane na wszystkie rynki, czy może pojawi się tylko w Chinach. To ostatnie wydaje się bardziej prawdopodobne.  Według innych przecieków model może być wyposażony w akumulator o pojemności 4500 mAh z możliwością szybkiego ładowania do 33 W.

Zobacz też: Gry są za drogie, a to dopiero początek.

Możliwe jest także to, że sprzęt zostanie wyposażony w wyświetlacz LCD, który zaoferuje odświeżanie na poziomie 144 Hz. To jednak dalej tylko domysły i niepotwierdzone informacje. Zapewne minie jeszcze trochę, zanim Redmi zapowie model oficjalnie. No, chyba że w ogóle zrezygnuje z jego produkcji. Trzeba czekać.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy