Nokia n1 Z Launcher

 

Dzisiaj odbyła się konferencja, na której mieliśmy się dowiedzieć jak mają wyglądać dalsze losy Nokii, która ma „zakaz” produkowania smartfonów, gdyż Microsoft wchłonął ten oddział firmy. Jednak Finowie okazują się sprytniejsi niż mogłoby się wydawać i tak oto poznaliśmy bardzo ciekawy tablet pracujący pod kontrolą Androida.

 

Tym samym poznajcie model N1, który już samym nazewnictwem nawiązuje do świetnych czasów Nokii, a więc rodziny N-Series i modeli takich jak N95, N73 czy też N9. W taki sposób Finowie zaprezentowali swój model:

 

 

A oto specyfikacja, która prezentuje się bardzo dobrze:

 

  • 7,9-calowy wyświetlacz (4:3) prezentujący obraz w rozdzielczości 2048×1536 pokryty Gorilla Glass oraz warstwą zapobiegającą pozostawaniu odcisków palców;
  • 64-bitowy układ Intel Atom Z3580 z PowerVR G6430;
  • 2 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (brak slotu na karty MicroSD);
  • głośniki stereo;
  • akumulator o pojemności 5300 mAh;
  • obudowa typu unibody wykonana z aluminium i dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

Jak widać, Nokia poszła na całość i chcę zawalczyć na rynku tabletów. Wykorzystuje przy tym w pełni możliwości Androida 5.0 Lollipop stosując 64-bitową architekturę. Dodatkowo pojawiła się nakładka „Z Launcher”, która prezentuje się bardzo ciekawie. To oczywiście nie pierwszy tablet fińskiej firmy, gdyż już mogliśmy ujrzeć Lumię 2520 z Windowsem.

 

W takim razie, czy Nokia ma szansę na tym rynku coś uzyskać? W końcu to pełnoprawny tablet z interesującą specyfikacją i dużymi możliwościami, a do tego wyceniony oficjalnie na ~850 złotych (bez podatków). Czy Apple i Samsung powinni się obawiać? Przyjdzie nam jeszcze na to poczekać, gdyż dopiero w przyszłym roku konsumenci będą mogli zakupić N1, ale z początku tylko w Chinach.

 

 

źródło: n1.nokia.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.