W Centrum Nauki Kopernik powstała specjalna strefa o nazwie Samsung. Aż chce się oddychać. Jej cel to edukacja w zakresie czystego powietrza i zachęcenie do dbania o planetę oraz klimat. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), aż 9 na 10 osób na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem.

Co zawiera strefa „Samsung. Aż chce się oddychać”?

samsung aż chce się oddychać

W strefie znajdują się m.in. oczyszczacze powietrza Samsunga. Umieszczono je w przeźroczystych gablotach. W gablocie jest też dymiarka, która przy pomocy wyzwalanej pary sygnalizuje konieczność przefiltrowania powietrza przez urządzenie. Zwiedzający mogą uczestniczyć w eksperymencie, w którym za pomocą tabletu steruje się oczyszczaczem. Podczas wspomnianego eksperymentu, aplikacja SmartThings poinformuje nas o stopniu zanieczyszczenia.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Samsung w swojej strefie przewidział też miejsce dla stanowiska do EKOpostanowień. Zasady są proste. Wypełniamy formularz i pamiętamy o tym, aby stosować się na co dzień do przyjętych zobowiązań. Ta możliwość w strefie Samsunga to część ogólnopolskiej akcji Zielona Wstążka #DlaPlanety. Samsung przygotował również coś dla entuzjastów wirtualnej rozrywki. To gra Clean an air. Akcja rozgrywa się w miasteczku, którego mieszkańcy nie dbali o środowisko, w efekcie czego atmosfera jest zanieczyszczona. Gracz musi wykonać określone zadania, by uratować miasto.

Czytaj także: Domowy sterylizator Samsunga odkazi i naładuje nasze smartfony

Samsung współpracuje z warszawskim Centrum Nauki Kopernik już od 10 lat. Firma wspierała w przeszłości instytucję w popularyzacji nauki poprzez wykorzystanie nowych technologii. Samsung zorganizował także wiele wystaw i wydarzeń w Centrum Nauki Kopernik. Od 2017 roku na zakończenie wakacji firma przygotowuje Dzień Odkrywców – święto nauki, zabawy i świata eksperymentów.

źródło: informacja prasowa
Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.