Google Pay to świetna usługa, która jednak pod jednym względem przegrywa z rozwiązaniem od Apple. Mowa tu oczywiście o konieczności wpisywania kodu PIN na terminalu podczas płatności. Jest to niewygodne, a w dobie pandemii potencjalnie niebezpieczne. W końcu nie wiadomo kto przed nami dotykał tego terminala. Poza kwestiami bezpieczeństwa dochodzi jeszcze wygoda. Na szczęście okazuje się, że już niedługo zapominamy o wpisywaniu PIN-u także przy większych zakupów.

Google Pay w Polsce bez wpisywania PIN-u

Google Pay w Polsce bez wpisywania PIN-u

Jak donosi serwis cashless.pl, Google po cichu testuje w Polsce możliwość płacenia poprzez Google Pay bez podawania kodu PIN na terminalu płatniczym. Jeden z czytelników wyżej wspomnianego serwisu, a jednocześnie klient BNP Paribas zauważył, że udało mu się kilkukrotnie dokonać płatności bez podawania PIN na kwotę powyżej 100 PLN. Udało mu się to zrobić poprzez dodanie do swojego portfela nowo otrzymanej karty MasterCard. Przy okazji portal w odpowiedzi na pytanie dotyczące tego faktu otrzymał ze strony Google następującą wiadomość:

Usługa Google Pay jest stopniowo rozwijana w Polsce, więc można spodziewać się dalszych zmian, w tym możliwości uwierzytelniania płatności przez użytkowników bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Rozpoczęliśmy testowanie nowej opcji, ale w tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia.

Zobacz też: Xiaomi Mi TV Master Series – 65 cali, OLED i Always-On Display

Jak widać, to jedynie pierwsze testy i przymiarki do dodania tej opcji w Polsce. Tak naprawdę nie wiadomo więc kiedy zawita ona do Kraju nad Wisłą, ani też, jaki będzie górny limit transakcji. Uwierzytelnianie na urządzeniu ma być możliwe dzięki podaniu kodu PIN na smartfonie lub poprzez skan odcisku palca. Tak przynajmniej wygląda to w krajach, gdzie Google Pay już obsługuje tego typu płatności. I tu pojawia się pytanie do Was, naszych czytelników: czy zauważyliście możliwość płacenia poprzez Google Pay za zakupy powyżej 100 PLN bez podawania PIN-u? Jeśli tak, to w jakim banku jesteście i kto jest operatorem waszych kart?

Źródło: cashless.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.