Xiaomi Mi Band 5 to z pewnością świetna opaska. Jednak w jej przypadku recenzenci są zgodni: jeśli mamy jej poprzedniczkę, czyli Mi Band 4, to zamiana nie ma najmniejszego sensu. Poprzednia wersja opaski wciąż sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście, niektóre funkcje działają lepiej, jednak nie na tyle, aby zdyskredytować poprzednika. Tym, co w wersji piątej budziło największe zainteresowanie, byłby NFC z obsługą Google Pay, którego jednak ostatecznie zabrakło. 

Xiaomi Mi Band 5 Pro – przecieki

Xiaomi Mi Band 5 Pro - przecieki

Warto tu podkreślić, że pierwsze przecieki na temat Mi Band 5 Pro zostały zauważone po raz pierwszy po kilku dniach od chińskiej premiery wersji podstawowej. Pracownicy portalu GeekDoing znaleźli nazwę kodową opaski, jak również ikonę w aplikacji Mi Wear. To jednak wciąż mogły być zwykłe śmieci w kodzie aplikacji powstałe na skutek prac nad nową opaską, których producent nie wyrzucił. Okazuje się jednak, że wzmianka o nowej opasce pojawiła się właśnie w aplikacji Mi Fit. To natomiast może oznaczać, że Xiaomi rzeczywiście pracuje nad wariantem Pro swojej najnowszej opaski sportowej.

Zobacz też: Wyciekły kluczowe elementy specyfikacji Motoroli Moto G 5G

Czego więc możemy się spodziewać po wersji Pro? Według powyższego zrzutu ekranu na pewno będzie to NFC. Nie wiadomo jednak, czy będzie on współpracował z Google Pay, lub innymi systemami płatności dostępnymi w Europie. Kolejną kwestią jest to, że nie wiadomo w ogóle, czy trafi także na Stary Kontynent. Pozostała część specyfikacji raczej pozostanie bez większych zmian. Mimo wszystko po cichu liczę, że Xiaomi postanowi dodać wbudowany moduł GPS do zapisywania trasy, tak aby w terenie nie drenować niepotrzebnie baterii smartfona. Ten aspekt pozostanie jednak raczej w domenie życzeń, a nie nowej opaski od Xiaomi. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.